Xolidayboy u depresiji

Ruski pjevač i zvijezda TikToka onesvijestio se na pozornici jer je dobio poziv za rat

P. N.

Foto Facebook

Foto Facebook

Nekoliko dana prije uručenog poziva, Ekaterina Mizulina, čelnica Lige za sigurnost interneta, javno se usprotivila "pro-ukrajinskim" videozapisima koje je Minajev objavio



 


Ruski pjevač i zvijezda TikToka srušio se na pozornici nakon što mu je uručen poziv da se pridruži ruskoj vojsci.


23-godišnji Ivan Manajev, umjetničkog imena Xolidayboy, 6. studenog primio je poziv za vojsku u zračnoj luci na jugu Rusije. Ubrzo nakon toga onesvijestio se tijekom nastupa u južnom gradu Stavropolju, javlja BBC.



Rođen na Krimu




 


Ivan Minajev rođen je u lučkom gradu Sevastopolju na Krimu, koji je Rusija okupirala 2014. godine. Navodno se preselio u Moskvu 2020. godine.


Xolidayboy je poznat i po svom ekstravagantnom imidžu, neobičnom za muškarce u Rusiji: on se naime šminka i lakira nokte.


Nakon što se onesvijestio prevezen je u bolnicu i nije bio u teškom stanju. Kako javlja ruski  Telegram kanal Baza, koji je objavio i kratku snimku pjevača koji se srušio na pozornici, liječnici su priopćili da je Xolidayboy u depresiji.



 


“Pro-ukrajinski” videozapisi


 


Nekoliko dana prije uručenog poziva, Ekaterina Mizulina, čelnica Lige za sigurnost interneta, javno se usprotivila “pro-ukrajinskim” videozapisima koje je Minajev objavio na društvenim mrežama. iz snimki se da zaključiti da se Xolidayboy smatra Ukrajincem i rekao je da ruska aneksija Krima nije poboljšala život stanovnika Krima.


Inače, Ekaterina Mizulina je kritizirala i prijetila raznim drugim ruskim slavnim osobama i blogerima optuženim za antiratna stajališta. Ranije je pozvala na novačenje još jednog TikTokera, Danila Milohina, zbog navodno “rusofobnih izjava”, zbog čega je, kako se izvješćuje, Milohin pobjegao iz zemlje.


Nakon ruske invazije na Ukrajinu 2022., tijelo kojim predsjeda Ekaterina Mizulina zatražilo je od Roskomnadzora, ruskog tijela za nadzor medija, da blokira nekoliko stranica Wikipedije, uključujući one naslovljene  “Ratne zločine tijekom ruske invazije na Ukrajinu” i “Bucha masakr” zbog navodnih “lažnih informacija”.