
Reuters
povezane vijesti
BEOGRAD – Srbijanska granična policija i policajci postaje u Šidu spriječili su pokušaj krijumčarenja migranata iz Srbije na teritorij Hrvatske, priopćio je u ponedjeljak MUP Srbije.
Po nalogu Višeg javnog tužiteljstva u Srijemskoj Mitrovici uhićen je V. M. (1981.) iz Valjeva koji se tereti za nedozvoljen prijelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.
Na graničnom prijelazu Sot prilikom kontrole kamiona s hladnjačom, kojim je upravljao osumnjičeni V. M, granična policija našla je ukupno 11 stranaca koji su se nalazili u specijalno izrađenom prostoru hladnjače, a osumnjičeni ih je pokušao prokrijumčariti iz Srbije u Hrvatsku, naveo je ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić.
Utvrđeno je da su na kamionu i hladnjači bile registarske pločice drugog vozila, dok je osumnjičeni kod sebe imao falsificiranu vozačku dozvolu, pa će biti kazneno prijavljen i za falsificiranje isprave.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i uz kaznene prijave biti će priveden Višem javnom tužiteljstvu u Srijemskoj Mitrovici.