Protiv SDP-ovog zaključka glasovalo je 69 zastupnika, za njih 51, dok je dvoje bilo suzdržano.


Razrješenje Turudića SDP je tražio jer smatra da je njegovo imenovanje od početka kompromitirano bliskim vezama s HDZ-om i to ne samo simbolički nego i operativno. Smatra i da je on “čovjek bez integriteta i alat u rukama Andreja Plenkovića u borbi protiv borbe protiv korupcije”.




SDP je upozorio da je povjerenje hrvatskih građana u pravosuđe i sudstvo u Hrvatskoj na jako niskoj razini, te da je ono što se događa u Državnom odvjetništvu od imenovanja zadnjeg glavnog državnog odvjetnika samo povećalo to nepovjerenje i sumnju u neovisnost pravosuđa.


U zaključku SDP se pozvao na saborski Poslovnik tvrdeći da Sabor može dati nalog Vladi da predloži razrješenje glavnog državno odvjetnika.


S tim se ne slaže HDZ koji se poziva na Zakon o državnom odvjetništvu i tvrdi da za takav zaključak nema pravne osnove. Zakon definira kako se imenuje i razrješuje glavni državni odvjetnik, za što postoji osam razloga, ne postoji mogućnost da Hrvatski sabor to predloži ili naloži Vladi,  tumače vladajući.