
Foto Hrvatska vatrogasna zajednica
Na intervenciji gašenja sudjeluju 33 vatrogasaca s 14 vatrogasnih vozila iz JVP Pula, DVD Ližnjan, DVD Medulin, DVD Marčana i DVD Pula te dva protupožarna zrakoplova Canadair
povezane vijesti
- U gluho doba noći izbio požar montažnog objekta uz cestu Kaštelir-Labinci-Tar. Okolnosti se istražuju
- Izbio požar na tri osobna i jednom teretnom automobilu. Dva mladića u policiji na kriminalističkom istraživanju
- Zbog samozapaljenja električne lampice izbio požar u spavaćoj sobi. Majka uspjela iznijeti dijete, nisu ozlijeđeni
U 15:00 sati ŽVOC Pula zaprimio je dojavu o požaru na otvorenom prostoru u Marčani, u Šegotićima, javila je Hrvatska vatrogasna zajednica.
Požar na području Općine Marčana lokaliziran je u 17:30, javila je Hrvatska vatrogasna zajednica u 18:06 sati. Opožareno je 15 ha trave, niskog raslinja i bjelogorice. Na intervenciji gašenja sudjeluju 33 vatrogasaca s 14 vatrogasnih vozila iz JVP Pula, DVD Ližnjan, DVD Medulin, DVD Marčana i DVD Pula te dva protupožarna zrakoplova Canadair. Uz vatrogasce, angažirani su djelatnici Hrvatskih šuma i HEP-a te građani koji su štitili svoje parcele.

Foto Hrvatska vatrogasna zajednica
Između mjesta Šegotići i Pavičini na području općine Marčana u subotu oko 15 sati izbio je požar, a gori bjelogorična šuma, trava i nisko raslinje, potvrdio je vatrogasni zapovjednik Istarske županije Dino Kozlevac.
“Vatrogasaca je u svakom trenutku sve više, puše jak vjetar što vatrogascima otežava gašenje. Objekti nisu ugroženi, no pozivam sve mještane s ovog područja na oprez te neka brinu o svojoj imovini i zalijevaju svoju okućnicu”, poručio je ranije tijekom popodneva vatrogasni zapovjednik Istarske županije Kozlevac.