Otvorene ponude

Pogledajte kakav stadion s 12.000 mjesta Tomašević gradi Zagrebu za 40 milijuna eura

Portal Novi list, Hina

Vizualizacija Grad Zagreb

Vizualizacija Grad Zagreb

Ponude su poslala četiri ponuditelja odnosno zajednice ponuditelja, a sve četiri su manje od gradske procjene projekta od 44 milijuna eura



Otvorene su ponude za izvođača radova na rekonstrukciji stadiona u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu, sukladno najavi zagrebačkog gradonačelnika Tomislava Tomaševića, koje su poslala četiri ponuditelja odnosno zajednice ponuditelja, priopćeno je u petak iz Ureda gradonačelnika.


Ponude su poslale tvrtke Strabag, u vrijednosti od oko 37.87 milijuna eura; Kamgrad, u vrijednosti od oko 39.64 milijuna eura; Texo Molior, u vrijednosti od oko 42.17 milijuna eura; te zajednica ponuditelja ING-GRAD i Tehnika, u vrijednosti od oko 41.67 milijuna eura.





Stručno povjerenstvo analizirat će i bodovati pristigle ponude u odnosu na cijenu i druge kriterije iz postupka javne nabave, te sukladno tome pripremiti odluku o odabiru najpovoljnije ponude.


Ne bude li žalbe, očekujemo da radovi na rekonstrukciji stadiona započnu u travnju ove godine, stoji u priopćenju.



Prema ranijim najavama, stadion će biti dovršen krajem 2026. godine, a trebao bi imati gotovo 12.000 mjesta.


Na njemu bi, dok se ne izgradi novi stadion na Maksimiru, svoje utakmice trebali igrati Dinamo i nogometna reprezentacija, sve do 2028. godine.



Glavni i izvedbeni projekt izradila je tvrtka Sirah projekt, koja je isto napravila i za stadion u Osijeku. Stadion će imati hibridni grijani teren i natkrivene tribine, a ispred stadiona napravit će se trg na 6300 četvornih metara.



Oko novog trga i stadiona posadit će se 150 stabala, izgraditi parkiralište za 450 automobila, te 608 mjesta za bicikle i 16 za autobuse.



Vrijednost je procijenjena na 44 milijuna eura s PDV-om, a sredstva su osigurana u gradskom proračunu.