Slučaj vila u Istri

Markićkina partnerica odgovara Norvežanima: ‘To je moja privatna investicija i nema veze s poslom. Podigla sam kredit’

Iva Bucić

U što i gdje investiram svoj pošteno zarađen novac je moja privatna stvar, kazala je Kevrić



Nakon što je otkriveno da je zamjenica direktorice Ustanove za razvoj kompetencija, inovacija i specijalizacije Zadarske županije (INOVAcije) i voditeljica projekta PODUZMI, Vedrana Kevrić, jedan od sedam investitora u takozvane Markićkine vile u središnjoj Istri, oštro je reagirao norveški partner u provedbi projekta PODUZMI, no Kevrić ističe da se radi o insinuacijama koje se temelje na netočnim i neprovjerenim informacijama.


Nakon što su mediji objavili da je Kevrić povezana s osobama koje su zagovornici ograničavanja prava žena i LGBTQ prava, iz norveške tvrtke Vinco Innovation, jednog od partnera u provedbi projekta PODUZMI, zatražili su očitovanje od ustanove INOVAcije.


– Neugodno sam iznenađena reakcijom iz tvrtke Vinco čije insinuacije na temelju netočnih i neprovjerenih informacija objavljenih na jednom portalu u RH smatram uvredljivim i klevetničkim, poručila je Kevrić.




Kevrić je naglasila da odgovorno tvrdi da uvredljive insinuacije koje su iznesene na njen račun nemaju apsolutno nikakvo uporište u stvarnosti.


– Privatna investicija u montažnu kuću s bazenom, za koju sam podigla namjenski kredit, nema nikakve veze s mojim radnim mjestom niti projektom PODUZMI. U što i gdje investiram svoj pošteno zarađen novac je moja privatna stvar, kazala je Kevrić.


Osim što djeluje kao zamjenica ravnateljice Colić, Kevrić je i članica odbora humanitarne organizacije Marijini obroci koja ljude poziva da pruže pomoć onima koji trpe ekstremno siromaštvo u najsiromašnijim zajednicama svijeta. U toj međunarodnoj udruzi, kojoj su jedni od osnivača supružnici Markić, Kevrić volontira i donira već 12 godina.


– Humanitarni rad držim svojom društvenom obavezom. Ponosna sam na hrvatske volontere i donatore i na promjenu koji naš angažman donosi djeci u najsiromašnijim zemljama svijeta. ‘Mariniji obroci’ započeli su svoje djelovanje za vrijeme Domovinskog rata, dopremajući pomoć hrvatskim prognanicima i izbjeglicama. Danas hrane i potiču na školovanje gotovo 3 milijuna djece u svijetu, osobito potičući na obrazovanje djevojčice. Zahvaljujući volonterima i podupirateljima iz Zadarske županije svakodnevno se 800 djece hrani u školskoj kuhinji »Dalmacija Hrvatska« u Beninu, poručila je Kevrić.