Kako doznajemo, incident što je Marijana G. i Davora P. stajao slobode dogodio se prije nekoliko dana. U rano poslijepodne potražili su bivšega gazdu u kafiću u Planinskoj ulici. Odlučni da dođu do svog novca, inzistirali su da im podmiri dugovanja.
No, bivši šef nije ih želio slušati, pa je izašao iz lokala. Uporni dvojac krenuo je za njim. Sustigli su ga na parkiralištu. Sada već toliko ljuti što ih uporno ignorira i zavlači s isplatom, počeli su mu prijetiti. Inzistirali su da zajedno s njima ode do najbližeg bankomata i s računa podigne bar nešto novca od ukupnog dugovanja za uskraćenja primanja.
Suočen s bijesnim bivšim zaposlenicima, poslodavac se ozbiljno uplašio, no ipak, očito i sam u lošoj financijskoj situaciji, nije udovoljio njihovim zahtjevima.
Na kraju su mu Marijan i Davor, kako ne bi otišli kući praznih ruku, uzeli dva mobitela.
Njihov potez po gazdinom je mišljenju bio pretjeran pa je, nakon što im je uspio pobjeći, otišao u najbližu policijsku postaju. Tamo je inspektorima ispričao što mu se dogodilo, a oni su žurno pronašli i uhitili obojicu njegovih bivših radnika. Nakon kriminalističkog istraživanja s kazenom prijavom zbog pokušaja protupravne naplate privedeni su na sud.