![Ilustracija](https://www.novilist.hr/wp-content/uploads/2025/02/policajci-2456789-717x478.jpg)
Ilustracija
Otuđio mu torbicu s dokumentima, novce i hranom pa pobjegao
povezane vijesti
- Dvojica maskiranih prijeteći oružjem opljačkali poštanski ured na Srdočima. Pobjegli sa nekoliko tisuća eura
- Prišao 48-godišnjakinji s nožem i prijetio joj, 42-godišnjaku zadao više udaraca metalnom šipkom te zaprijetio
- Naoružan uletio u automat klub i prijeteći zaposleniku izašao “bogatiji” za nekoliko desetaka tisuća eura
Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke dovršili su kriminalističko istraživanje nad 16-godišnjim maloljetnikom zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela razbojništva na štetu 27-godišnjeg stranog radnika.
Sumnja da je osumnjičeni oko 00.05 sati na području Dubrave, u Ulici Banatski odvojak, prema unaprijed stvorenoj namjeri oduzimanja tuđe pokretne stvari s ciljem da ju protupravno prisvoji počinio kazneno djelo razbojništva na način da je najprije putem aplikacije iz restorana brze hrane naručio dostavu hrane.
Pola sata kasnije dočekao je dostavu koju je prethodno preusmjerio na drugi kućni broj u istoj ulici, kako bi ju preuzeo od oštećenog 27-godišnjeg zaposlenika dostavne službe, stranog radnika.
Nakon što je dočekao dostavu stranom je dostavljaču verbalno i fizički uz prijetnju nožem zaprijetio te mu otuđio torbicu s dokumentima, novce i hranom pa pobjegao.
Materijalna šteta pričinjena ovim kaznenim djelom iznosi oko 100 eura.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni je u zakonskom roku predan pritvorskom nadzorniku dok je posebno izvješće dostavljeno Županijskom državnom odvjetništvu za mladež u Zagrebu.