1,40 promila

Na crveno na semaforu zaobišao zaustavljen automobil na Potoku, udario u njega, pao na tlo, a potom pobjegao

Šarlota Brnčić

Ilustracija

Ilustracija

Brzim postupanjem prometne policije vozač je pronađen i alkotestiran



Sinoć, na Potoku u Rijeci, 69-godišnjak je upravljajući motociklom riječkih registracijskih oznaka nepropisno, za vrijeme upaljenog crvenog svijetla na semaforu zaobišao zaustavljen automobil riječkih registracijskih oznaka kojim je upravljala 48-godišnja vozačica.


Pritom je udario u automobil i zajedno s motociklom pao na kolnik, nakon čega je napustio mjesto događaja, a da s vozačicom nije razmijenio osobne podatke i podatke o motociklu s kojim je sudjelovao u prometnoj nesreći.


U ovoj prometnoj nesreći nije bilo ozlijeđenih osoba.




Brzim postupanjem policijskih službenika Postaje prometne policije Rijeka vozač je pronađen i alkotestiran kojom prilikom mu je utvrđena koncentracija alkohola u organizmu od 1,40 promila.


Vozač je prekršajno sankcioniran temeljem odredbi Zakona o sigurnosti prometa na cestama te mu je prekršajnim nalogom izrečena novčana kazna od 660 eura i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom A2 kategorije u trajanju od dva mjeseca.