![Ilustracija](https://www.novilist.hr/wp-content/uploads/2023/05/Euri-3-717x478.jpg)
Ilustracija
U drugom slučaju, 72-godišnjakinja se također dopisivala s muškarcem kojeg je upoznala na društvenoj mreži
povezane vijesti
- Povjerovala da je dobitnik nagrade u vrijednosti od 880.000 eura, odnosno kako je osvojila novac i automobil
- Predstavio se stručnjakom za ulaganje u dionice i kriptovalute te mu ponudio suradnju. Riječanin mu povjerovao
- Naoružan uletio u automat klub i prijeteći zaposleniku izašao “bogatiji” za nekoliko desetaka tisuća eura
Policija je zaprimila kaznene prijave o počinjenju kaznenih djela računalne prijevare na štetu dvije hrvatske državljanke u dobi od 61 i 72 godine.
Naime, 61-godišnjakinja se dopisivala s muškarcem koji se lažno predstavio kao kirurg koji radi u stranoj zemlji te ju je, obećavši joj zajednički život i brak, zatražio da uplati određeni novčani iznos za zrakoplovnu kartu.
U drugom slučaju, 72-godišnjakinja se također dopisivala s muškarcem kojeg je upoznala na društvenoj mreži koji ju je zatražio da uplati novac kako bi mogao podignuti putnu torbu koja se nalazi na carini.
Obje su uplatile novac, a muškarci su se nakon uplate prestali javljati te su oštećene, shvativši da su prevarene, događaje prijavile policiji.
Materijalna šteta procjenjuje se na oko 28.800 eura.