Neodgovorno

Dala vozilo na upravljanje osobi koja nema vozačku dozvolu pa ostala bez automobila. Slijedi joj i kazna

Šarlota Brnčić

Ilustracija

Ilustracija

Policijski službenici su 35-godišnjaka priveli u prostorije policije



Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška su oko 17.30 sati u Vrbovi zaustavili automobil kojim je upravljao 35-godišnjak prije stjecanja prava na upravljanje motornim vozilima B kategorije, za vrijeme dok mu je ukinuta vozačka dozvola, a isti nije koristio sigurnosni pojas.


S njim u vozilu se nalazila 33-godišnjakinja (vlasnica vozila), koja je vozaču dala na korištenje svoj automobil iako je znala da on nema važeću vozačku dozvolu.


Također ni ona nije koristila sigurnosni pojas.




Policijski službenici su 35-godišnjaka priveli u prostorije policije te su od njega privremeno oduzeli automobil.


Protiv njega je podnesen optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama za koje je predviđena novčana kazna do 2.650 eura ili kazna zatvora do 60 dana.


Protiv 33-godišnje vlasnice automobila izdan je prekršajni nalog na iznos od 390 do 920 eura.