Dubina do koje će wobbler uroniti i na kojoj će se zadržati ovisi u prvom redu o dizajnu stabilizatora. Što je stabilizator veći, duži i širi i dubina urona će biti veća. Za razliku od takvih varalica opremljenih širokim i velikim stabilizatorima, varalice s malim, kratkim ili gotovo okomitim stabilizatorima uranjaju jako malo ili se pak drže u samom vodenom filmu
povezane vijesti
Wobbleri, plagovi (plugs) ili teturavci su tvrde varalice od drveta ili plastike izrađene tako da oblikom i kretnjama oponašaju male ribe, tzv. baitfish.
Dio je namijenjen lovu panulom, dio lovu spinningom, dok se pojedini modeli mogu koristiti u obje discipline.
Zbog bogatstva oblika i kolorita, pri čemu je kod većine ovih varalica poseban naglasak stavljen na završnu obradu, malo je modela koji nisu na prvi pogled atraktivni i lijepi, kao općenito lijepi predmeti koje bi čovjek poželio imati kao ukras u svojoj vitrini. Nažalost, sve te lijepe varalice nisu i jednako lovne, tako da prilikom kupovine uvijek valja pažljivo birati.
Nažalost, mnogi modeli koji su izvana blještavi i obećavajuće lovni, u unutrašnjosti kriju ozbiljne mane poput loše užljebljene ili zalijepljene žičane konstrukcije, loših zglobova, nekvalitetnih alkica i udica…
Nasuprot njima dobri modeli imaju stabilan i čvrst unutarnji žičani kostur koji povezuje spojnu alku s alkama na kojima se nalaze i udice. Kod takvih modela, čak i kad bi došlo do potpunog raspada tijela varalice, zakačena riba ne bi bila izgubljena.
S izuzetkom modela dizajniranih za lov u vodenom filmu na samoj površini, wobbleri u pravilu prilikom povlačenja, zahvaljujući plastičnom ili metalnom jezičcu, tzv. stabilizatoru koji ih doslovno potapa, uranjaju i pod morem nastavljaju svoj teturavi ples.
Dubina do koje će uroniti i na kojoj će se zadržati ovisi u prvom redu o dizajnu stabilizatora. Što je stabilizator veći, duži i širi i dubina urona će biti veća. Za razliku od takvih varalica opremljenih širokim i velikim stabilizatorima, varalice s malim, kratkim ili gotovo okomitim stabilizatorima uranjaju jako malo ili se pak drže u samom vodenom filmu, te su kao takve pogodne i namijenjene isključivo za površinski lov. Iako se na razne načine mogu opteretiti i na taj način potopiti, to ne treba raditi jer njihova osnovna namjena nije lov na dubini već na površini, što treba poštovati.
Kod modela opremljenih s metalnim stabilizatorima, taj je stabilizator potrebno pratiti i povremeno ga podesiti, odnosno korigirati. Naime, tijekom upotrebe ili skladištenja može doći do pomaka u ležištu u odnosu na osnovnu liniju varalice, zbog čega varalica može zanositi prilikom povlačenja. Zato je potrebno redovito provjeravati akciju takvih varalica i u skladu s potrebom odraditi korekciju. To se radi na vrlo jednostavan način. Ukoliko varalica zanosi na lijevu stranu, stabilizator treba pažljivo kliještima izviti u lijevo, a ukoliko varalica zanosi u desnu stranu, stabilizator treba izviti u desno. Pri ovakvim korekcijama varalica se uvijek gleda od glave prema repu.
Kod varalica s plastičnim stabilizatorima takva podešavanja nisu potrebna jer plastični stabilizatori nisu podložni devijacijama, pri čemu zbog čvrste veze s tijelom varalice zapravo uopće ne podnose bilo kakva izvijanja.