Iglica se može armati i s četiri udice, ali jedino ako je riječ o uistinu velikoj iglici. Nepisano je pravilo da razmak između udica mora biti takav da između udica ne može stati stisnuta šaka. Naime, toliko su velika usta kod kapitalnog zubaca, a sabijanjem udica se izbjegava mogućnost udarca u prazno.
povezane vijesti
Iglica je izvrsna ješka za panulu namijenjenu gofu i zubacu no treba je znati naješkati. Najčešće se koriste tri udice. Posljednja je fiksna i montira se odmah ispod analnog otvora, najčešće kroz podrepnu peraju. Sljedeća se udica, koja je kod nekih panulaša fiksna, a kod nekih klizna, kači na pola puta od analnog otvora do glave, a treća koja je redovito klizna sa donje strane kroz kljun. Nakon armanja na kljun se najčešće navlači tanki bužir koji ne dozvoljava otvaranje usta i time vrludanje iglice pri povlačenju. Valja napomenuti da ovako montirana iglica nešto kraće živi zbog nemogućnosti disanja.
O rasporedu olovnica je do sada napisano gomila tekstova koji se međusobno razlikuju samo po rasporedu riječi u rečenicama, dok je temeljna stvar, raspored olovnica, uglavnom jednak. Gledano od kraja panule prema ribolovcu olovnice se postavljaju u sljedećem rasporedu:
– Prvih se deset olovnica postavlja na svakih deset centimetara, nakon čega slijedi niz od deset olovnica međusobno razmaknutih petnaest centimetra. Sljedećih deset olovnica ima razmak od dvadeset centimetara. Slijedi dvadeset olovnica s razmakom od trideset centimetara, trideset olovnica s razmakom od četrdeset centimetara, dvadeset olovnica s razmakom od 50 centimetara, te posljednjih 15 olovnica u razmaku od šezdeset centimetara.
Sam predvez je dug 10 do 15 metara na čijem se kraju nalaze tri do četiri udice, ukoliko se za ješku koristi iglica, ili pak sa jednom udicom i jednim rampinom ako se koristi lignja. Logično je da panulanje ovakvom panulom isključuje upotrebu štapa i role.