Sama tehnika lova je vrlo jednostavna. Dok je brod u pokretu na minimalnom gasu, na pozicijama na kojima očekujemo lovinu varalica se spušta dok ne dotakne dno, nakon čega se počinje s driftanjem. Ukoliko je prisutan jak kurenat, tada se motor može i ugasiti
povezane vijesti
Inchiku varalica je specifičnog oblika. Spojna alkica se nalazi na vrhu izduljenog metalnog tijela, dok se s donje strane, otprilike na prvoj trećini varalice nalazi druga alkica na koju se preko split ringa postavljaju dvije kratke prame nejednake dužine, uglavnom ukrašene perlom i silikonskom varalicom u obliku lignje. Katkada su prame montirane tako da izlaze iz otvora s donje strane varalice.
Udice su slobodne i djelomično skrivene suknjicom silikonskih trakica, a radi veće atraktivnosti ribari ih često dodatno ješkaju tankim filetom skuše ili lokarde ili pak trakom lignje. Kao i kabura, tako su i inchiku varalice često ukrašene s dva posebno istaknuta oka, dok samo tijelo katkada ima dodatne utore koji u povlačenju emitiraju specifičnu mikrovibraciju. Inchiku varalice se proizvode u rasponu od 15 pa do 200 grama.
Sama tehnika lova je vrlo jednostavna. Dok je brod u pokretu na minimalnom gasu, na pozicijama na kojima očekujemo lovinu varalica se spušta dok ne dotakne dno, nakon čega se počinje s driftanjem.
Ukoliko je prisutan jak kurenat, tada se motor može i ugasiti
Teška, specifično konstruirana varalica pri tako sporom kretanju ostvaruje posebno provokativnu akciju kojoj ribe jako teško odolijevaju.
Udaranjem u dno, odižu se oblačići mulja i pijeska koji uz zvukovni podražaj privlače ribe.
Često se ovom tehnikom i do petnaestak metara iznad dna ulove vrste koje su vezane uz dno, poput primjerice pica ili kantara, što dovoljno ilustrira provokativnost inchiku varalica.
Inchiku se može povlačiti i po dnu i neposredno iznad dna, naravno samo na terenima na kojima nema zadjeva.
Griz ribe u ovoj tehnici je jasan i nedvojben i na njega uvijek treba odreagirati oštrom kontrom nakon čega slijedi standardno zamaranje i izvlačenje lovine.