Foto: Pixabay
U pitanju je uređenje inspirirano tišinom i zelenilom šuma
povezane vijesti
Želja da se bezgranični prostori prirode unesu u dom dovela je do mnogih novih trendova u dizajnu namještaja i interijera.
Najnoviji se zove Forestcore i preuzima TikTok, Instagram i Pinterest, osvajajući veliki broj fanova.
Cilj je prenijeti bujno zelenilo šuma i velike vanjske prostore u udobnost vašeg doma, s namještajem inspiriranim prirodom.
Stvaranje prirodne oaze unutar doma dobro je za vaše raspoloženje, pogotovo ako živite u gradu, a moguće je uz pridržavanje nekoliko mjera opreza.
Kako opremiti svoj dom u Forestcore stilu
Forestcore je puno više od stila namještaja. Umjesto toga, to je prava estetika, način osjećanja i pristupa vanjskom svijetu.
Oni koji više vole Forestcore raspoloženje osjećaju potrebu da svaki dan u vlastitom domu iskuse ugodan osjećaj koji donosi šetnja na otvorenom ili piknik ispod drveća.
Osim što je estetski dopadljiv i ugodan oku, Forestcore namještaj blagotvorno djeluje na psihofizičku ravnotežu što rezultira smirenjem i opuštanjem od svakodnevice.
Boje i materijali
Stil Forestcore temelji se na odabiru prirodnih boja, kao što su tamni tonovi zemlje i zelenila koji karakteriziraju lišće.
Zelena je dominantna boja, od najsvjetlije do tamno zelene. Isto vrijedi i za smeđu, još jednu prevladavajuću boju.
Upućeni u dizajn interijera preporučuju dodavanje svijetle boje u nijansama žute, narančaste i crvene, a koje podsjećaju na sunce kako bi se što vjernije oponašalo prirodno okruženje.
Što se materijala tiče, drvo je idealno za namještaj, za kombiniranje s tekstilom od prirodnih vlakana kao što su lan i pamuk.
Za najbolju reprodukciju šumske atmosfere također je preporučljivo kombinirati čvrste i robusne elemente s mekšim.
Repliciranje ovog slojevitosti tekstura vrlo je jednostavno: samo kombinirajte drvo i kamen s finim tkaninama poput baršuna ili umjetnog krzna.
Važnost svjetla i mirisa
Rasvjeta igra temeljnu ulogu kada se radi o opremanju doma u stilu Forestcore. Za uljepšavanje prostorija dobro je dodati reflektirajuće i svijetle elemente namještaja kao što su ogledala i predmeti s pozadinskim osvjetljenjem, popraćeni ukrasima u zlatnim i srebrnim tonovima.
Preferirana svjetlost je topla i ne previše intenzivna, zahvaljujući korištenju zidnih svjetiljki ili visećih lustera postavljenih na umjetnički način.
Zeleno svjetlo za svijeće, još bolje ako su mirisne: preferirani su mošusni i balzamični mirisi koji podsjećaju na šumu, poput bora i sandalovine.
Biljke i botanički printovi
Nezaobilazne su sobne biljke, raznih veličina i za postavljanje u svaku prostoriju u kući, od dnevnog boravka do kupaonice.
Oni koji nemaju “zeleni palac” lako se mogu odlučiti za umjetne biljke.
Alternativno, botanički printovi također pomažu u stvaranju prave atmosfere: mogu se koristiti i za ukrašavanje kuće tapetama i za tekstil kao što su zavjese i tepisi.