FOTO: iStock
Greške koje biste trebali izbjeći
povezane vijesti
Perilica za suđe olakšava našu svakodnevicu. Često ne možemo zamisliti život bez nje. U naletu pospremanja kuhinje i prljavog posuđa, znamo u perilici oprati stvari koje zapravo ne bismo smjeli. Provjerite radite li i vi ove pogreške.
Posuđe i pribor od drveta
Bilo što od drveta nema što raditi u perilici za suđe. Naime, zbog visokih temperatura drvo s vremenom gubiti svoju strukturu, počinje se raspadati te na koncu dotični pribor morate baciti.
Kristalne čaše
Osjetljive, osjetljive, osjetljive… Kristalne čaše uvijek oprezno perite na ruke jer zbog visokih temperatura u perilici za posuđe mogu nastradati.
Sredstvo za pranje posuđa na ruke
Često se čini posve logično klasični deterdžent staviti i u perilicu za suđe. Oni koji su to učinili nisu se dobro proveli. Doduše jesu ako su organizirali pjena party. Uvijek, ali uvijek koristite sredstva za pranje posuđa specijalizirana za perilicu.
Bakreno posuđe
Bakreno posuđe izgleda otmjeno i chic stoga ne iznenađuje da je zadnjih godina postalo pravi hit. No, kako bi ono zadržalo svoj izgled i trajalo što duže, obavezno je pranje na ruke.
Ribež
Sve nam je jasno, pranje ribeža na ruke zna biti prava gnjavaža. No, nažalost, perilica za suđe često ne opere ribež do u detalje što može voditi do pljesni.
Kvalitetni noževi
Nipošto kvalitetne noževe stavljati u perilicu za suđe. Ako noževe perete na ruke, oni će duže ostati oštri.
Posudice od kućnih ljubimaca
Naši omiljeni četveronožni prijatelji znaju njuškati sve i svašta, a često pojedine bakterije znaju prenijeti u svoje posudice. Stoga nemojte miješati njihove posude i vaše. Operite ih na ruke i potencijalni smanjite rizik širenja neželjenih bakterija.