Foto: Pixabay
Nekoliko malih savjeta za čišćenje i održavanje
povezane vijesti
Pobrinuti se da je roštilj temeljito čist znači jamčiti mu duži vijek trajanja, kao i postizanje boljeg okusa za vaša jela i stvaranje manje dima tijekom uporabe.
Iz tog razloga, čišćenje bi bilo preporučljivo nakon svake uporabe, osobito ako obilno koristite umake i začine.
Proces čišćenja ovisi, kao što se može pretpostaviti, o vrsti roštilja koji se koristi (električni, plinski, solarni, na drveni ugljen, pelet…), o broju dijelova od kojih je sastavljen i načinu na koji se napaja.
Očistite roštilj sodom bikarbonom
Općenito, najprikladniji alati za uklanjanje tragova masnoće i raznih naslaga uključuju lopaticu, strugač, toplu vodu, uvijek prisutnu sodu bikarbonu, stare pamučne krpe.
Nakon upotrebe, uklonite naslage hrane lopaticom i strugalicom te očistite sve dijelove roštilja pamučnom krpom namočenom u mješavinu tople vode i sode bikarbone.
Zatim pustite različite komponente da se osuše, a zatim, kada su savršeno suhe, ponovno ih sastavite u ispravnom redoslijedu.
Očistite roštilj octom i solju
Sol i ocat su dva sastojka koja svi imamo kod kuće i koristimo u kuhinji, savršena za uklanjanje prljavštine i naslaga.
Na rešetku stavite dvije šalice octa i šalicu soli i ostavite da djeluje preko noći, sutradan prođite starom spužvom i isperite pa ćete vidjeti kako ćete lako ukloniti prljavštinu i masnoću.
U pravilu, najbolje je nikada ne koristiti abrazivna sredstva za čišćenje jer bi mogla korodirati i oštetiti površine.
Upamtite također da svaki roštilj ima svoje karakteristike: stoga, prije rastavljanja i čišćenja pažljivo pročitajte upute kako biste izbjegli bilo kakvu štetu.