Foto: Unsplash
Savjeti za funkcionalan i skladan prostor za igru
povezane vijesti
Ponekad se čini da je svakodnevno pospremanje dječjih igrački Sizifov posao, što u biti i jest ako ne postoji navika pospremanja i logično mjesto igračkama.
Ono što se dogodi za dan dva je ‘bomba je eksplodirala’ situacija koja zahtjeva odvajanje vremena za pospremanje istih tih igračaka koje će sutra, pogađate, opet biti posvuda.
Kako ih organizirati? Što napraviti? Evo ideja!
Sve mora imati svoje mjesto
Ponekad je djeci teško pospremiti neke stvari kada ne znaju točno gdje je tim stvarima mjesto, stoga osigurajte da svaka igračka ili tip igračke stoje na djetetu poznatom mjestu. Igračke koje se ne koriste možete pospremiti u neki poseban prostor ili na neko određeno mjesto.
Smanjite broj igračaka
Ovo je vrlo proizvoljno, ali činjenica je da se djeca neće sa svim igračkama igrati uvijek i odjednom, što znači da ako živite u manjem prostoru, dostupne mogu biti one s kojima se zapravo najviše i najkvalitetnije igra. Manje igračaka znači manje nereda!
Uvijek ih možete rotirati, baciti puknute, pokloniti višak ili dupliće i slično.
Slične igračke spremajte skupa
Ne mora svaka vrsta lutkice, autića ili medvjedića imati svoje zacrtano mjesto, već po tipu ih možete spremiti sve u jednu kutiju ili na jednu policu.
Uložite u organizacijske kutije
Kutije, košare, police – što vam je draže i bolje funkcionira, no kutije su super stvar jer je pospremanje brže, a lako ih možete pospremiti negdje gdje neće smetati.
Etikete nisu loša ideja
Ako su djeca u nedoumici gdje pospremiti koju igračku, na kutije možete nalijepiti nazive ili pak sličice igračaka kojima je tu mjesto kako ne bi ubuduće bilo zabune! Možete ih isprintati, nacrtati, napisati…
U visini djece
Kako bi djeca mogla pospremiti za sobom, mjesto gdje ih pospremaju morao bi im biti dostupan, što znači da vrh ormara i nije baš idealno mjesto za držanje igračaka. Najbolje je držati ga u njihovoj visini tako da si sami mogu uzeti ali i pospremiti igračke kada završe s igrom.