FOTO/Unsplash
Izbjegavajte sredstva za čišćenje koja reklamiraju" moć čišćenja"
povezane vijesti
- Irski liječnici traže zabranu korištenja mobitela za mlađe od 16 godina: “Destruktivni su po našu djecu”
- Na mobitel ju nazvala nepoznata žena i kazala da je zaradila novac na kriptovalutama. Dala podatke pa ostala bez 1.700 eura
- Strah od potpune izolacije otoka. Teleoperater planira ukinuti internet i fiksnu liniju na Srakanama
Što se tiče čišćenja telefona, prvo pravilo je da ne biste trebali koristiti ista adstrigentna sredstva za čišćenje koja koristite za brisanje tvrde plastične i staklene površine drugdje u vašem domu, poput izbjeljivača, sredstava za čišćenje metala ili sredstava za čišćenje kupaonice usmjeren na pločice ili žbuku.
Nikada ništa ne prskajte izravno na telefon i izbjegavajte prekomjerno zasićenje jer ne želite da vam se telefon smoči. Također, izbjegavajte sredstva za čišćenje koja reklamiraju “moć čišćenja” ili bilo što slično abrazivno.
Teška komercijalna sredstva za čišćenje mogu oštetiti premaze otporne na otiske prstiju na ekranima i moguće ogrebotine na staklenim zaslonima.
Kako očistiti telefon?
Uklonite masku telefona i isključite uređaj.
Polirajte krpom od mikrovlakana. Nježno obrišite vanjski dio telefona čistom krpom od mikrovlakana kako biste se riješili mrlja i mrlja. To će fizički ukloniti bakterije zbog trenja između tkanine i staklene površine.
To ne znači da će ubiti bakterije, ali uklonit će ih s površine, a mikrovlakana to rade bolje nego što to mogu učiniti krpa za pranje rublja ili papirnati ubrus, budući da vlakna imaju veću površinu za hvatanje prljavštine i dobro upijaju masnoću, piše Good House Keeping.
Zatim posegnite za maramicom za dezinfekciju. Ako je maramica pretjerano mokra, prvo je iscijedite.
Zatim nježno obrišite svaku površinu telefona izbjegavajući priključke.
Pustite da se telefon osuši na zraku najmanje 5 minuta. Kao i većina dezinficijensa, sprej je najučinkovitiji ako se ostavi da se osuši na zraku najmanje 10 minuta. No čak i ako ne ostavite telefon mokar toliko dugo.
Posegnite za čistim papirnatim ručnikom ili krpom od mikrovlakana. Obrišite ostatke vlage.
U idealnom slučaju ne biste trebali koristiti istu krpu od mikrovlakana kao u koraku 2, već drugu koju ste nedavno oprali uz pomoć sredstva za čišćenje rublja-
Neke krpe od mikrovlakana mogu se izbjeljivati, prati na visokoj temperaturi, ali ne sve. Prljave krpe treba redovito čistiti kako bi se izbjeglo ponovno taloženje prljavštine na površini i spriječilo širenje bakterija. Obične krpe za pranje mogu se prati izbjeljivačem. I obične i krpe od mikrovlakana također se mogu kuhati nekoliko minuta.
Na kraju, očistite futrolu za telefon. Ponovite isti postupak s futrolom za telefon, ali imajte na umu da možete koristiti adstrigentnija sredstva za čišćenje, jer je većina futrola napravljena od izdržljive tvrde plastike. Izbjeljivač ne smijete koristiti na priboru koji sadrži površine od tkanine ili kože.