Radoslav Ilić je pozvao sve istomišljenike da u gradovima kroz koje prolazi ovaj »spomen na Tita« svojom nazočnošću uveličaju događanje
UMAG Nostalgičari, istinski štovatelji ili ono treće ime kojima ih mnogi što su nastanjivali ili nisu nekadašnju državu krste, i danas će iz umaškog caffe bara Tito, jedinog takvog imena u Hrvatskoj, put Kuće cvijeća u Beogradu odaslati hrvatsko-slovensku štafetu bratstva i jedinstva. Ispraćaj iste zakazan je u 12.44 sati, a organizatori čitavog događanja, kojem će, vjerojatno, kao i prethodnih godina nazočiti ponešto štovatelja Titovog lika i djela, ponešto znatiželjnika i ponešto neistomišljenika, su skretar Centralnog komiteta komunističke partije u osnivanju Radoslav Ilić, partizanskog nadimka Mrki, Društvo Josip Broz Tito Istarske županije i »Titova Republika«.
Štafetu će put vječnog počivališta nekadašnjeg predsjednika nekadašnje države u spomenuto vrijeme, za takvu prigodu primjerenim glazbenim repertoarom ispratiti Kulturno-umjetnički zbor »Tito« iz Izole, a onda će ona na krilima pjesme krenuti preko Novigrada, Poreča, Buzeta, Rijeke i Kumrovca do Beograda.
U svim navedenim gradovima dočekivat će ju i ispraćati članovi tamošnjih društava »Josip Broz Tito«, i kako reče Štefica Srića, predsjednica »Titove republike«, oni koji štuju njegovo djelo. Točno u podne, štafeta hrvatsko-slovenskog prijateljstva trebala bi, sa štafetama iz republika bivše države stići pred Kuću cvijeća, te kao i ostale biti pohranjena u Muzej 25. maj. Ovogodišnji simbol pažnje i nezaborava, kazao je Radoslav Ilić – Mrki, izradio je slovenski umjetnik, a vizualni izričaj štafete spoj je ljubavi i tolerancije, osnova na kojima su Tito i njegovi istomišljenici zasnivali državu.
Napominjući da nitko od organizatora ovog, već tradicionalnog događanja ne pati za bivšom državom, ne zaziva njezin povratak jer svako vrijeme nosi svoje, već tim činom odaje priznanje svemu onom što je u toj zajednici bilo dobro i pošteno, a poglavito odaje priznanje onom koji je inzistirao na načilima poštenja, prijateljstva i jednakosti – »drugu Titu« , kao i svima koji su za ideju zajedništva i slobode dali život, Radoslav Ilić je pozvao sve istomišljenike da u gradovima kroz koje prolazi ovaj »spomen na Tita« svojom nazočnošću uveličaju događanje.
Na upit što je s onima koji se ne slažu s idejom i koji ovu manifestaciju smatraju provokacijom današnjice, odgovara – i oni su dobrodošli, anifašisti su ljudi koji znaju što znače riječi tolerancija i demokracija.