Na izložbi je svoje kolekcije creske ovce, koje su se sastojale od ovna i tri ovce, izložilo devet uzgajivača s Cresa i Lošinja. Najboljom je proglašena kolekcija Sonje Giuricich iz Malog Lošinja, drugo mjesto osvojila je ona Maura Hrelje iz Ivanja, a treće Vjere Tarabocchia iz Malog Lošinja
CRES Creska ovca autohtona je pasmina nastala oplemenjivanjem lokalnih ovaca španjolskim, francuskim i talijanskim merino pasminama uz presudnu ulogu okoliša. Upravo zahvaljujući okolišu u kojem živi slobodno, moglo bi se reći poludivlje, creska ovca je mala i živahna, izdržljiva i prilagodljiva. Nekad je glavni proizvod creske ovce bila vuna, a danas je to poznata mlada creska janjetina. »Ovca nas je prehranila, oblačila i školovala«, reći će otočani, a u čast njezinom veličanstvu ovci, kako ju je nazvala zamjenica župana Marina Medarić, već se 11 godina organizira izložba creske ovce.
Ove je godine priredba održana u Orlecu, u organizaciji Hrvatske poljoprivredne agencije, orlečke udruge »Pramenka« i Hrvatskog saveza uzgajivača ovaca i koza, a pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede, Primorsko-goranske županije, Grada Cresa, TZ grada Cresa i Radio Jadranke. Ravnatelj Agencije dr. Zdravko Barać, ujedno u svojstvu izaslanika ministra poljoprivrede Tomislava Tolušića, čestitao je na ustrajnosti svima koji sudjeluju u organizaciji priredbe.
– Kako nas pošast divljih svinja ne bi spriječila da i ubuduće slavimo cresku ovcu taj problem trebamo rješavati zajedničkim snagama vas na terenu i nas koji smo preuzeli odgovorne dužnosti, rekao je gradonačelnik Jurjako, a gradonačelnica Kučić se složila da Cres i Lošinj, kao velika cjelina, imaju zajedničke projekte, ali i zajedničke probleme koje trebaju zajedno rješavati, uz pomoć nadležnih državnih institucija.
U sklopu izložbe održano je natjecanje u striži ovaca na tradicionalan način, ručnim škarama. Najbrži je bio Franko Jurasić, drugo vrijeme postigao je Sandro Tarabocchia, a treće Anton Mužić. Od žena najbolje vrijeme postigla je Mirjana Orlić, slijedila ju je Elizabeta Mužić, pa Franjica Muškardin.