
Luguentz Dort/Foto REUTERS
To je peta najveća pobjeda u povijesti doigravanja NBA lige
povezane vijesti
- Boston i Cleveland opravdali uloge favorita, Warriorsi jedini slavili u gostima
- Ivica Zubac u konkurenciji za igrača koji je najviše napredovao ove NBA sezone, poznati su i kandidati za najkorisnijeg igrača
- Luka Dončić zabio 37 poena u porazu Lakersa, Jalen Brunson odveo Knickse do prednosti protiv Pistonsa
OKLAHOMA CITY Oklahoma je povela 1-0 u doigravanju protiv Memphisa nakon što je ostvarila najveću pobjedu u povijesti kluba u doigravanju i petu najveći u povijesti NBA doigravanja. Semafor je na kraju utakmice pokazao 131:80 za Oklahomu ili “plus 51” poen razlike. Da stvari izgledaju gore po Grizzliese Shai Gilgeous-Alexander, kandidat za MVP igrača i tradicionalno prvi strijelac Thundera nije bio osobito raspoložen. Zabio je “tek” 15 poena.
Ja Morant je kod Memphisa ostao na 17 poena. Grizzliesi su utakmicu završili sa 34 posto šuta, odnosno šest od 34 realiziranih pokušaja za tri poena.
Inače, pobjedu s najviše poena razlike u doigravanju ostvarili su Nuggetsi protiv Pelicansa 2009. godine i Minneapolis Lakersi protiv St. Louis Hawksa 1956. godine. U oba slučaja bilo je “plus 58”. Lakersi su 1973. godine pobijedili Warriorsa s 56 razlike, a Bullsi su bili bolji od Bucksa s 54 poena razlike prije deset godina.
REZULTATI
Istočna konferencija:
Cleveland – Miami 121-100 (Cleveland vodi u seriji s 1-0)
Boston – Orlando 103-86 (Boston vodi u seriji s 1-0)
Zapadna konferencija:
Oklahoma City – Memphis 131-80 (Oklahoma City vodi u seriji s 1-0)
Houston – Golden State 85-95 (Golden State vodi u seriji s 1-0)