Tragičan ishod

Počela skretati, a da nije propustila drugi auto. U stravičnom srazu poginulo dijete, kao i vozač, ona teže ozlijeđena

Šarlota Brnčić

Foto: Pu brodsko - posavska

Foto: Pu brodsko - posavska

Smrtno su stradali na mjestu događaja



Sinoć, oko 22.30 sati, u Slavonskom Brodu, na raskrižju Sjeverne vezne ceste i pristupne ceste prema Brodskom Vinogorju dogodila se prometna nesreća u kojoj su dvije osobe smrtno stradale, a jedna osoba je teško ozlijeđena.


Zamjenik općinskog državnog odvjetnika u Slavonskom Brodu je uz asistenciju policijskih službenika obavio očevid kojim je utvrđeno da je 30-godišnjakinja upravljala automobilom Sjevernom veznom cestom od istoka prema zapadu, a s njom u vozilu u dječjoj sjedalici se nalazilo dijete rođeno 2020. godine.


Navedenom cestom iz suprotnog smjera kretao se 33-godišnjak koji je upravljao s automobilom (tijekom vožnje nije koristio sigurnosni pojas).




Do prometne nesreće je došlo tako što je 30-godišnjakinja započela skretati ulijevo prema pristupnoj cesti, a da nije propustila 33-godišnjaka koji je zadržavao smjer kretanja, pri čemu je došlo do sudara između dva vozila.


U prometnoj nesreći 33-godišnjak i dijete su smrtno stradali na mjestu događaja, dok je 30-godišnjakinja teže ozlijeđena te je zadržana u bolnici na daljnjem liječenju.


Od vozača su uzeti potrebni uzorci radi analize na opojna sredstva.


U vremenu od 22.40 sati do 3.30 sati kolnik Sjeverne vezne ceste bio je zatvoren zbog očevida, a promet se odvijao obilazno.


U vezi prometne nesreće slijedi daljnji rad i analiza nastanka prometne nesreće, a potom podnošenje odgovarajućih pismena Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu.