
Foto Davor Šanić
povezane vijesti
RAB – U povodu 25. godišnjice umjetničkog rada, ali i Međunarodnog dana žena, ženska klapa Sozal održala je u Kinu Rab koncert »Poklanjam tebi stihove svoje«. Slavljenički koncert u povodu 25. obljetnice djelovanja imao je i pravi ugođaj.
Dvorana Kina Rab bila je ispunjena do posljednjeg mjesta ljubiteljima klapskog pjevanja.
U uvodnoj najavi se saznalo puno toga o slavljenicama od trenutka njihova osnivanja 19. siječnja 2000. godine pa sve do današnjih dana, a potom je počelo ono najvažnije – pjesma. Uoči samog nastupa klape Sozal, vrtjele su se i projekcije brojnih nastupe klape od njezinog osnutka.
Prvi gost na slavljeničkom koncertu bila je Ženska pjevačka skupina Sokolice KUD-a »Tomislav« iz Sibinja, a nešto kasnije pred rapsku publiku je na scenu došao i DNDM band, što bi u prijevodu značilo »Dino, Nen, Damjan i Marko«.
Pred kraj koncerta publika je imala prilike čuti premijernu izvedbu naslovne pjesme slavljeničkog koncerta pod nazivom »Poklanjam tebi stihove svoje« u izvedbi autorice glazbe i stihova Jadranke Vidas te uz glazbenu pratnju njezine unuke Nike. Kulminacija koncerta dogodila se na samom kraju, kad je klapa Sozal izvela pjesmu Marka Perkovića Thompsona »Ako ne znaš šta je bilo« te podigla cijelu dvoranu na noge.
Organizatori posebno zahvaljuju Gradu Rabu koji je bio pokrovitelj cijelog koncerta, kao i sponzorima – Turističkoj zajednici grada Raba te Pučkom otvorenom učilištu Rab na ustupanju dvorane Kina Rab.