Ulovili recidivistu

Automobilom udario u rubni kamen parkirališnog prostora i ukrasnu živicu pa nastavio voziti. “Napuhao” 1,93 promila

Šarlota Brnčić

Ilustracija

Ilustracija

Određeno zadržavanje u zatvoru u trajanju od sedam dana



Oko 23.20 sati, u Oroslavju je došlo do prometne nesreće s materijalnom štetom uslijed nedržanja vozila na sredini obilježene prometne trake.


Nakon toga je vozilo na ravnom dijelu ceste prešlo preko središnje linije na prometnu traku namijenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smjera te je prednji dio vozila udarilo u rubni kamen parkirališnog prostora i ukrasnu živicu.


Nakon prometne nesreće, vozač je nastavio vožnju te su vozilo i vozača policijski službenici pronašli na parkiralištu trgovine u Donjoj Stubici.




Obavljenim očevidom, provjerama vozila i vozača i izvršenim alkotestiranjem utvrđeno je kako je automobilom upravljao 33-godišnji hrvatski državljanin pod utjecajem alkohola od 1,93 promila te da je recidivist prometnih prekršaja zbog čega je uhićen.


Zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, 33-godišnjak je uz optužni prijedlog, doveden na sud, gdje mu je rješenjem određeno zadržavanje u zatvoru u Zagrebu u trajanju od sedam dana.