Cro Athletics Gala

Nekadašnjem dugogodišnjem treneru AK Kvarnera posthumno nagrada za životno djelo

Ivana Vaupotić

Pokojni Ante Brkljačić

Pokojni Ante Brkljačić

Nagradu je preuzeo Antin sin Slaven Brkljačić



ZAGREB  Ante Brkljačić, nekadašnji dugogodišnji trener Kvarnera, posthumno je dobio nagradu za životno djelo i izniman doprinos hrvatskoj atletici Hrvatskog atletskog saveza koju je na Cro Athletics Gali 2025., svečanosti održanoj u Zagrebu na kojoj su nagrađeni najbolji atletičari i atletičarke u 2024. godini, preuzeo njegov sin Slaven. Na Kantridu je stiglo još jedno priznanje, Roko Prpić proglašen je najboljim kadetom.


Sandra Elkasević (Mladost), brončana u bacanju diska na Olimpijskim igrama u Parizu i osvajačica sedme titule europske prvakinje zaredom, te Filip Mihaljević (ASK), srebrni na Europskom prvenstvu u Rimu, proglašeni su najboljim seniorima. Lukas Cik (Zagreb) te Nina Vuković (Zagreb) i Lucija Leko (Dinamo-Zrinjevac) najbolji su mlađi seniori, atletičari Slobode Varaždin Roko Farkaš i Jana Koščak najbolji su juniori, Noa Žele (Agram), Zara Veltruski (Zagreb) i Iva Mažar (Moslavina) najbolji su kadeti, a Stipo Knez i Natalija Gulin najbolji veterani.


Za najboljeg trenera proglašen je Edis Elkasević, najbolji klub je Agram, dok su Mia Wild (Slavonija-Žito), Eva Barbarić (Mladost), ultramaratonka Mirjana Šimek Bilić i Patrik Koščak, otac i trener Jane Koščak, dobili priznanja za iznimna postignuća. Nagrada za životno djelo i izniman doprinos hrvatskoj atletici uručena je Zvjezdani Tuma Pavlov i Željku Grabušiću.