Druga liga rukometašica

Opatijke sa sirenom ispustile pobjedu kod liderica, Crikveničake slavile u Kutiji šibica

Foto PIXSELL

Stefani Stakorić je zadnjim sekundama donijela prednost Opatiji, no Petra Bertović je preduhitrila sirenu za remi

IVANIĆ – LIBURNIJA OPATIJA 33:33

IVANIĆ GRAD Utakmica 6. kola Druge lige rukometašica zapad: Ivanić – Liburnija Opatija 33:33 (19:15). Dvorana Žeravinec. Gledatelja 100. Suci: Huremović (Petrinja) i Matejaš (Lipovljani).

IVANIĆ: Brakus 5, Dečman 2, Jakopčević, Bertović 3, Lovrić, Barić 2, Dasović, Petreković 5, Maričević 8, Hren, Rajković 6, Katanec 2, Ivanić, Mareković, Abramovizh.

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Mihočka 2, Fućak 3, Bradanović 8 (7), Stakorić 9 (2), Šimičić, Mihalić 6, Afrić, Rossmann 4, Čermak, Grabar 1, Brubnjak

Isključenja: Ivanić 10, Liburnija Opatija 12 minuta. Sedmerci: Ivanić 1 (0), Liburnija Opatija 10 (9).

Nakon dramatičnog finiša Ivanić je na svom parketu remizirao s Opatijom Liburnijom, kojoj se pobjeda smješkala u posljednjim sekundama kada je Stefani Stakorić realizirala sedmerac i svojim devetim golom Opatijkama donijela prednost 33:32. Ipak, domaće su dobile utrku s vremenom i u posljednjoj sekundi Petra Bertović je postigla gol za podjelu bodova.

Opatijkama neće u dobrom sjećanju ostati prvo poluvrijeme u kojem je stalno kaskale za Ivanićem, bilo je i pet golova razlike, a na odmoru 19:15 za domaće. Kada su ove povele 28:22 uoči posljednje četvrtine utakmice, gošće su djelovale kao da su na rubu litice. U onih posljednjih nešto više od deset minuta igre duga potjera za Ivanićem im je polako počela biti nagrađivana, munjevitom serijom 4:0 ostvarile su ono spominjano, inače i njihovo prvo vodstvo na utakmici, ovog puta dovoljno za remi.

Poredak: Sesvete 12, Ivanić 11, Udarnik i Murvica 9, Lokomotiva Zagreb 8, Liburnija Opatija 7, Trešnjevka 5, Samobor 4, Umag 3, Š.R. Karlovac 2, Poreč i Jamnica bez boda.

TREŠNJEVKA – MURVICA 24:27

ZAGREB   Utakmica 6. kola Druge lige rukometašica – zapad: Trešnjevka – Murvica 24:27 (13:16). SD Trešnjevka Kutija šibica. Gledatelja 50. Suci: Dragija (Vrbovec) i Miler (Dubrava Vrbovečka).

TREŠNJEVKA: Baković, Čale 2, Kovačević 1, Udovičić, Filipčić 2, Furčić 6 (1), Mavračić 1, Marković 2, Sučec, Serdarević, Zvonarić 5, Dervić 3 (1), Merdžan 2, Filipčić.

MURVICA: Dugonjić 1, Kauzlarić, Stipčić 4, Vukajlović, Skorić 10 (3), Mandekić, Tomić 4, Čupić, Vivoda 4, Toskić, Lončarić 4, Raštegorac.

Isključenja: Trešnjevka 10, Murvica 20 minuta. Sedmerci: Trešnjevka 4 (2), Murvica 4 (3).

Ivona Skorić nastavlja tresti mreže, a Murvica nastavlja skupljati bodove, ugodno je saznanje rukometašicama Murvice u njihovoj plodnoj jeseni u koju se uklopio ovaj pun pogodak protiv Trešnjevke u Zagrebu. Crikvenička »jedanaestica« je domaću zonu izrešetala s deset golova u utakmici u kojoj je njezina ekipa morala krenuti na strmi uspon nakon što je odmah na startu zaostala za čak pet golova. Bilo je tako do konca prve trećine susreta kada je uslijedio čudesan udar Crikveničanki, munjeviti niz od čak 8:0 kojim je domaćih 13:8 za osam minuta pretvoreno u vodstvo Murvice 13:16.

Šokirane Zagrepčanke se nisu uspjele oporaviti, pokušaji skretanja vode na njihov mlin su ostali bez uspjeha. Uspijevale su se tek povremeno približiti na gol razlike, ali Kirice su čuvale i sačuvale stečenu prednost i na koncu su slavile 27:24 kada je golgeterica gošći dvama pogotcima zaključila priču o zagrebačkoj pobjedi Murvice.