Riječke košarkašice upisale važnu pobjedu nad KAŽL-om

Katarina Blažević

Mia Mašić/Foto V. KARUZA

FSV je tako prekinuo niz triju poraza

RIJEKA Susret 5. kola Premijer lige košarkašica: FSV – KAŽL 58:50 (17:16, 11:11, 13:13, 17:10). Dvorana “3. maj”. Gledatelja: 100. Suci: Žagar, Patača i Maljevac.

FSV: Strilić 9 (2-3), Brandić 4 (1-2), Tuftan 14 (5-9), Brajac 6 (3-4), Krakić 15 (2-2), Mašić 8 (2-2), Vidović, Jurčić, Ratković, Pozder, Kudić, Rexhepi 2.

KAŽL: Williams 7 (1-3), Pirjak 7 (1-1), Bošnjak 17 (3-6), Bilić 6 (0-1), Buckner 13 (3-3), Pavić, Dominović, Sokanović, Topić, Pogorelić.

Riječanke su ostvarile veliku pobjedu nad splitskim KAŽL-om i prekinule niz triju poraza. Domaće su u dvorani 3. maj veći dio susreta držale konce igre u svojim rukama, dok su gošće u nekoliko navrata prijetile. U drugoj i trećoj dionici su Splićanke nakratko dolazile do minimalnog vodstva, a slično se ponovilo i u posljednjoj četvrtini kada su gošće povele 45:41 (33′).

Riječanke je to samo dodatno “probudilo”, domaće su serijom 8:0 povele 49:45. Williams je vratila Splićanke na “minus jedan”, ali Strilić i Mašić su povezale trice pa je semafor minutu i pol prije kraja pokazivao 55:48.

Ovoga puta su Riječanke zadržale koncentraciju i u zadnjoj se minuti uspjele obraniti. Poeni Line Strilić su se na kraju pokazali ključnima, a zanimljivo je da je osam od svojih devet poena na utakmici zabila u tih posljednjih sedam minuta. Gospićanka se aktivirala kada je bilo najpotrebnije.