Kup Hrvatske

FOTO RIJEKA – BEDNJA 3:0 Bijeli u nastavku slomili otpor petoligaša i izborili četvrtfinale Kupa Hrvatske

Toni Fruk/S. DRECHSLER

Marco Pašalić zabio dva, a Šimun Butić jedan pogodak

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 19.30 sati ugostit će petoligaša Bednju u osmini finala Kupa Hrvatske. Riječani su na zahtjev svojih gostiju prihvatili domaćinstvo ove utakmice pa će tako i drugu prepreku u ovom natjecanju pokušati preskočiti pred svojim navijačima na Rujevici. Na papiru uloge su jasno podijeljene. Sve osim rutinske pobjede i prolaska Bijelih u četvrtfinale Kupa predstavljalo bi ogromno iznenađenje.

Trener Radomir Đalović najavio je određene promjene u momčadi, ali je trener Rijeke pritom napomenuo kako te promjene neće biti većega opsega.

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi. U početnoj jedanaestorki Rijeke nema Radeljića, Gode, Petroviča i Jankovića, počinju Galešić, Čabraja, Gojak i Rukavina.

90.+2 minute: Kraj utakmice, Rijeka je s tri pogotka u drugom poluvremenu izborila četvrtfinale Kupa.

GOL!!! Šimun Butić je u 90. minuti na dodavanja Dogana zabio i treći riječki pogodak.

86. minuta: Rukavina je pucao iskosa, branič Bednje skrenuo loptu u bližu vratnicu od koje se lopta odbila u korner.

82. minuta: Utakmica ulazi u završnicu, Rijeka bez većih problema drži dva gola prednosti.

69. minuta: Đalović je uveo Ilinkovića i Butića, izašli su Pašalić i Fruk

65. minuta: Nakon Smolčića zbog ozljede je iz igre morao i Andrić. Ušao je Dogan.

GOL!!! Marco Pašalić  je u 62. minuti odapeo ljevicom s 20 metara i pogodio za 2:0 Rijeke.

GOL!!! Marco Pašalić je na dodavanje Rukavine glavom pogodio za 1:0 u 60. minuti. Bijeli su konačno zabili petoligašu!

59. minuta: Još uvijek nema golova na Rujevici, ali ni prilika u drugom poluvremenu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Đalović je uveo Andrića umjesto Perice.

45.+1 minuta: Završilo je prvo poluvrijeme.

45. minuta: Smolčić je morao iz igre, očito je dobio neki udarac. Ušao je Bogojević.

36. minuta: Perica je probao glavom, ali preslabo za Galošija.

32. minuta: Fruk je raspalio po lopti sa 18 metara, a lopta nakon bloka otišla u novi korner za Rijeku.

30. minuta: Rijeka prijeti, ali nema još golova na Rujevici.

22. minuta: Gojak je potegao po lopti sa 17 metara, a vratar Badnje novom sjajnom obranom sačuvao svoju mrežu.

17. minuta: Fruk je izveo udarac iz kuta, a Majstorović natjerao vratara Bednje na prvu ozbiljniju intervenciju. Drugi uzastopni korner izveo je s druge strane Pašalić, a Smolčić glavom uputio udarac. Vratar Galoši je ponovo izvukao loptu ispod grede.

1.minuta: Počela je utakmica na Rujevici. Gosti su doputovali praćeni skupinom navijača smještenih na zapadu.

——————————————————————————————————————————

RIJEKA – BEDNJA 3:0

Stadion Rujevica. Gledatelja: 2918. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Strijelci: 1:0 Pašalić (60′), 2:0 Pašalić (62′), 3:0 Butić (90′). Žuti kartoni: Galešić, Pašalić, Gojak (Rijeka), Puškadija, Horvat, Bosilj (Bednja).

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić (od 45′ Bogojević), Majstorović, Galešić, Čabraja, Selahi, Pašalić (od 69′ Butić), Gojak, Fruk (od 69′ Ilinković), Rukavina, Perica (od 46′ Andrić, od 66′ Dogan).

BEDNJA: Galoši, Puškadija, Džijan, Žganec, Horvat (od 88′ Angelovski), Vesenjak, Hojski,  Herceg (od 74′ Pavlina), Bosilj (od 48′ Da Silva), Kulji, Geljić (od 88′ Banić).

Foto galerija: Hrvatski nogometni Kup: Bednja - Rijeka Foto: Sergej Drechsler