Treća HNL - zapad

Paškvan zasladio ljepoticu na Brnasima, Halubjan i Pomorac podijelili bodove

Denis Frančišković

Mario Jurković i Karlo Dundović/N. BLAGOJEVIĆ

Halubjani i Kostrenjani odigrali su utakmicu za sladokusce, a Dominik Paškvan (16’) postigao za domaćine sjajan, rijetko viđen gol s pozicije skraćenog kornera o kojem će se sigurno još pričati

HALUBJAN – POMORAC  2:2

VIŠKOVO  Utakmica 15. kola Treće NL – zapad: Halubjan – Pomorac 2:2 (2:1). Igralište Brnasi. Gledatelja: 150. Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak) – 6,5. Pomoćnici: Linić (Rijeka) i Šušnjar (Rupa). Žuti kartoni: Pučić, Jurković (Halubjan), Lapić, Šprem-Veljavečki (Pomorac). Strijelci: 1:0 Jurković (2’), 1:1 Šprem-Veljavečki (8’), 2:1 Paškvan (16’), 2:2 Benčić (70’).

HALUBJAN: Balent 7, Hunčak 6 (73’ Stojković -), Ciglar 6, Begović 5,5, Pučić 6,5, Baraba 6,5, Marot 7, Šimić 6,5, Paškvan 7,5 (78’ Pičuljan -), Jurković 7 (54’ Dedić 6), Ivic 5,5 (73’ Belina -).

POMORAC: Nicoletti 6,5, Bradarić 5,5 (46’ Žeželj 6), Čanković 6,5, Burul 6 (63’ Sobotinčić 6,5), Lapić 6,5, Benčić 7, Ende 6,5, Šprem-Veljavečki 7, Matković 6, Dundović 6, Rožajac 6 (46’ Blečić 6,5, 75’ Stanišić -).

Halubjan i Pomorac podijelili su bodove u derbiju kola, ljepotici na Brnasima što je obilovala svime što nogometnu igru čini čarobnom i jednom od najljepših. U ogledu za sladokusce Halubjani su imali bolje prigode, Pomorci odigrali bolje drugo poluvrijeme, na kraju su i jedni i drugi mogli do pobjede, ali i s bodom su obostrano zadovoljni. Prvo poluvrijeme proteklo je više u znaku domaćina, u nastavku su Pomorcu uspostavili balans u igri i dominirali posjedom. Cijela utakmica donijela je puno dobrog nogometa, a bilo je i obostranih refula u kojima je jedna momčad nastojala iznenaditi drugu.

Dobra igra

Prvo poluvrijeme donijelo je sadržajan nogomet, pun dinamike i obostrano dobre igre u oba smjera pri čemu su domaćini ostavili bolji dojam. Obilježili su ga i halubajski eurogolovi. Već u drugoj minuti Jurković nakon dobre akcije sjajno pogodio s desetak metara same rašlje, lopta se pritom efektno odbila od vratnice – 1:0.

Utakmica dostojna derbija

Marko Čop, trener Halubjana: – Utakmica dostojna derbija. Rano smo zabili gol, a odmah ga i dobili. Nakon eurogola Paškvana malo smo promijenili način igre i pokušavali iz kontri. Imali smo i svoje šanse da odemo na 3:1, ali eto, u nastavku smo dobili drugi gol. Nakon njega smo se digli, imali nove prigode za pobjedu. Čestitke igračima obje momčadi. Liga je jako izjednačena i bit će zanimljivo u nastavku.

Marko Miletić, trener Pomorca: – I prošle godine smo odigrali dvije slične utakmice, a raduje me reakcija moje momčadi koja nije gubila glavu. Stvarno živa utakmica, susrele su se dvije u ovom trenutku možda najmotoričnije momčadi u ligi. Stvari su se dosta mijenjale kroz nekakva razdoblja igre, mogli smo pobijediti, ali i izgubiti. Povratak na Brnase? To je za mene uvijek posebna emocija i iskustvo, to je moj klub i tu sam ponikao.

Pomorci su brzo uzvratili, u 8. minuti Matković je izveo korner, a Šprem-Veljavečki bio najviši u skoku za izjednačenje – 1:1.

Da sve ne ostane na tome pobrinuo se brzonogi Paškvan, u 16. minuti s mjesta skraćenog kornera rezantnom visokom loptom u blagom luku efektno je od druge vratnice zatresao mrežu Nicolettija – 2:1. Sjajan, rijetko viđen gol o kojem će se sigurno još dugo pričati.

Dominik Paškvan i Din Begović/Foto N. BLAGOJEVIĆ

Utakmica pune dinamike donosila je prigode svakih nekoliko minuta s obje strane, ali ipak s dominacijom domaćih Crvenih. U 20. minuti Balent je izvukao tešku loptu iz kuta, Halubjan potom (24’) imao dobar korner kada je lopta prošla cijelu užu obranu, a Pučić (27’) izveo slobodan udarac nakon kojeg je lopta u petercu malo nezgodno odskočila Paškvanu.

Vratnica Barabe

Kostrenjani su najviše prijetili iz kornera i dalekometno, preko Rožajca i Benčića. U 32. minuti Jurković je ukrao loptu Dundoviću na centru i krenuo sam prema golu, ali onda neočekivano zastao, a domaći ga stoper sustigao.

Odličnu akciju složili su domaćini u 43. minuti, sveprisutni Paškvan je s lijeve strane prizemno ubacio, Begović pustio loptu kroz noge, a Pučić ostao na otvorenom udarcu. Bivši junior Rijeke gađao je kut, Nicoletti je već bio svladan, ali je Čanković gotovo s crte izbio loptu.

ZAMET – LOKOMOTIVA 0:3

Rezultati 7. kola Četvrte lige NS Rijeka: Borac – Gospić 91 3:0 (Damjanović 54’, Šimunović 76’, Vlah 90’), Umag – Otočac 4:0 (Đuričin 3’, 14’, Podunavac15’, Manić 36’), Omišalj – Ližnjan 2:3 (Ah. Sharbini 24’, Prtenjača 90+5’/Balde 43, Kontošić 56’, 88’), Zamet – Lokomotiva 0:3 (Valenčić 29’, Josipović 65’, Crnković 90’+2’), Mladost Fažana – Funtana 4:1 (Lazarević 12’, Kostešić 56’, Marjanović 81’, 85’/Vizlo 6’), Klana – Žminj 2:3 (Tomljanović 13’, 90+3’/Križanac 48’, 65’, Delšeno 68’).

Poredak: Lokomotiva 16, Umag 14, Žminj 14, Ližnjan 13, Funtana 12, OŠK Omišalj 12, Otočac 10, Klana 9, Borac 6, Mladost Fažana 6, Zamet 5, Gospić 91 4 boda.

Početkom nastavka Matković je zapucao veliku šansu (49’) pucajući iskosa preko grede, a u 70. gosti su izjednačili. Blečić je iskosa majstorski naciljao glavu Benčića koji je ostao sam i pogodio mrežu – 2:2. Kostrenjani su dominirali posjedom, a Halubjan je stao.

Ipak, u završnici su se opet probudili i jedni i drugi. Begović je u 77. minuti prebacio prazna vrata i uhvatio se za glavu, Pučić u 80. pucao, Žeželj zaustavio loptu na putu prema golu. Najbolju šansu za domaćina imao je Baraba koji je pogodio vratnicu (82’), kod gostiju prijetili su Matković iz daljine (81’) i Lapić (90’) iz slobodnjaka kada je protegnuo Balenta.

Ljestvica

Rezultati 9. kola: Vinodol – Banjole 3:1 (Buljat 39’, Rubčić 80’ i Rubčić 90’/Kamenicki 32’), Krk – Naprijed 1:0 (Vukajlović 58’), Rudar – Rovinj 2:0 (Čenaj 41’, Okić 77’), Cres – Novalja 3:0 (Kučinić 24’-11m, Morić 40’-ag, Budimir 51’), Medulin 1921 – Nehaj 1:1 (Bulešić 90’+3’/Pejanović 14’), Halubjan – Pomorac 2:2, Kraljevica – Pazinka 1:0 (Brekalo 63’), Buje – Crikvenica 1:1 (Johnson 38’/Fernandes 30’).

Pomorac       9       6       2       1       23:10       20

Rudar       9       6       1       2       19:10       19

Vinodol       9       6       1       2       17:10       19

Halubjan       9       5       2       2       21:13       17

Buje       9       5       2       2       15:9        16

Kraljevica       9       4       3       2       15:14       15

Nehaj       9       3       4       2       13:11       13

Naprijed       9       4       1       4       9:9       13