Kvarner 2010 u četvrtom kolu upisao treće slavlje! Na Zametu pao i Zabok

Katarina Blažević

Marjan Čakarun/Foto S. DRECHSLER

Čakarun je bio najefikasniji s 23 poena te 14 skokova i pet asistencija

RIJEKA Četvrto kolo i treća pobjeda u nizu. Košarkaši Kvarnera 2010 nisu mogli poželjeti bolji start u povratničku premijerligašku sezonu. Na Zametu je pao i Zabok, momčad koja je prošle sezone kao šestoplasirana ušla u doigravanja, a sada je nanizala već treći poraz što trenera Ivana Tomasa zasigurno stavlja u nezavidan položaj.

Kvarner 2010 – Zabok 90:73

Utakmica 4. kola FAVBET Premijer lige: Kvarner 2010 – Zabok 90:73 (19:23, 29:15, 19:22, 23:13). Centar Zamet. Gledatelja: 250. Suci: Hordov, Perlić i Galić.

KVARNER 2010: Ogrizović 11 (0-2), Marinelli 12 (4-7), Vucić 7, Čakarun 23 (5-6), Miličević 11, Lewis 12 (2-2), Pepelar, Lisica 11, Smojver, Jelenković 3, Đugum.

ZABOK: Sikirić 15 (3-6), Lužaić 7 (4-4), Cinac 11 (2-3), Savić 8 (5-5), Cvitanović 15 (6-6), Pavković, Tomas 3 (1-2), Herceg, Črnjević 11, Lihtar, Karahodžić 3.

Kod momčadi Ante Nazora se, pak, može se reći i napokon ove sezone razigrao kapetan Marjan Čakarun. Upravo je on bio najzaslužniji za novu riječku pobjedu s 23 poena, 14 skokova i pet asistencija, ali ne gledajući tek puku statistiku, velik obol dala je cijela petorka uz Lisicu i Lewisa s klupe.

Nije domaćima, doduše, bilo lagano. Susret su nakon brojnih uspona i padova prelomili u zadnjoj četvrtini. Gosti tada više nisu imali rješenja za Čakaruna, koji je dominirao reketom, a Kvarner je četiri i pol minute prije kraja vodio 79:66. Tu je za goste bio kraj…

Zabok se brzo vratio u igru nakon što je Kvarner na krilima Miličevića poveo 11:3, samo dvije minute kasnije bilo je 13:14 nakon što je Cvitanović položio loptu kroz obruč. Isti je igrač ubacio i tricu za 15:19, što je Nazora natjeralo na minutu odmora. Miličević i Marinelli su vratili egal (19:19), ali opet je Cvitanović bio prve ime svoje momčadi. Riješio se čuvara, ušao u reket i poentirao za kraj prve četvrtine – 19:23.

Dvije trice Lisice pomagale su Kvarneru u drugoj dionici, a napokon je, tri minute prije velikog odmora, Kvarner stigao i do dvoznamenkaste prednosti (41:31) poslije poena Čakaruna i Ogrizovića. Gosti su rotirali, ali nije im previše uspijevalo. Čakarun je dominirao, Lewis pogodio jednu tricu, a Kvarner završio prvo poluvrijeme s “plus 10” – 48:38.

U trećoj dionici gosti su jako malo napravili iz igre, veći dio poena upisali su s crte slobodnih bacanja. Tricom Lisice u 27. minuti činilo se kako bi utakmica ubrzo mogla biti prelomljena (63:49), ali gosti su režirali veliki povratak u igru. Serijom 11:1 došli su do četiri poena zaostatka, da bi Vucić na samom kraju treće dionice ostao sam i poentirao za tri poena – 67:60.

I Jelenković je realizirao dalekometni šut na početku zadnje četvrtine, ali Čakarun je riješio veći dio posla. Zakucavanjem je zaključio svoju seriju od 10 vezanih poena (83:69, 38′). Zabok je promašivao, gubio lopte, a Sikirić (15 poena i 10 skokova) nije mogao sve sam…