SuperSport Prva NL

FOTO Opatijci se propustili pobjedom osamiti na vrhu ljestvice, Žabec pogodio za pravedan remi

Ivan Volarić

David Žabec između Ivana Radoševića i Mate Zvonimira Lasića/M. GRACIN

Opatijci su i desetu utakmicu zaredom ostali neporaženi. ali su pritom prvi put ove sezone prosuli dva boda pod stijenama

OPATIJA – CIBALIA 1:1

RIJEKA Utakmica 11. kola SuperSport Prve NL: Opatija – Cibalia 1:1 (0:0). Stadion Kantrida. Gledatelja: 200. Sudac: Jakov Titlić (Potravlje) 6,5. Strijelci: 0:1 Lozić (77′), 1:1 Žabec (82′). Žuti kartoni: Malinić, Horvat, Marić (Opatija), Lasić, Višnjić, Vrdoljak (Cibalia).

OPATIJA: Nwolokor 6, Mulac 6,5, Kožić 6 (od 85′ V. Bogolin -), Žabec 7, Malinić 6,5, Čulina 5,5 (od 46′ Horvat 6), Grujević 6,5, Marić 5,5 (od 77′ Macolić -), Glavan 5,5 (od 46′ Weitzer 6), B. A. Bogolin 5,5 (od 61′ Pejanović -), Graf 6.

CIBALIA: Križanović 6, Lasić 5,5, De Britto 6, Kelić 6, Vrdoljak 6, Bajić 6 (od 83′ Bosak -), Radošević 6 (od 83′ Višnjić -), Pervan 6, Josipović 6 (od 58′ Pejić 6), Mujagić 6,5 (od 72′ Lozić 6,5), Oršolić 6.

U 82. minuti Ivan Lozić je primio loptu okrenut leđima opatijskom golu metar, dva unutar šesnaesterca. Napadač Cibalije okrenuo je braniča Opatije i potegao iz prve desnicom pogodivši malu mrežicu nemoćnog Nwolokora. Pet minuta kasnije Macolić je povukao loptu po lijevoj strani, odigrao dubinski pas za Žabeca, koji je poput Lozića uputio udarac u suprotni kut. Doduše, za razliku od vodećeg golova Vinkovčana vratar Križanović je stigao vršcima pristiju skrenuti loptu u malu mrežu. Dva pogotka u smiraju utakmice za pravedan remi na Kantridi! Opatija niti iz drugog pokušaja nije uspjela pobjedom preuzeti nakratko vrh ljestvice. Opatijci su i desetu utakmicu zaredom ostali neporaženi. ali su pritom prvi put ove sezone prosuli dva boda pod stijenama.

Mujagićeve prijetnje

Utakmica je počelo obećavajuće s dva rana pokušaja. Po jedan sa svake strane. U 3. minuti opatijska obrana loše je reagirala na odbijenu loptu, a Ajdin Mujagić potegao punom nogom. Vratar Nwolokor je odbio snažan pokušaj. Šest minuta kasnije Grujevićev je po desnoj strani ušao u kazneni prostor gotovo do korner linije pa odigrao povratnu loptu koju Žabec i Glavan nisu uspjeli ugurati u mrežu. Nakon toga utakmica je skrenula u nešto nesadržajnije vode. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora s time da su dobro posloženi gosti visokim presingom uspjeli onemogućiti u korijenu većinu opatijskih pokušaja. Trener Zoran Bogolin povukao je pritom privremeno Dominika Mulca iz vezne linije na mjesto trećeg stopera. Kao da je predosjetio situaciju iz 44. minute kada je Mujagić u polukontri ostao u kaznenom prostoru na udarcu, a Luka Marić u odsutnom trenutku uklizao i skrenuo loptu kraj gola.

Grujevićeva prilika

Desetak vinkovačkih Ultrasa ušlo je na poluvremenu pod krov centralne tribine, a tri nova igrača u opatijski sastav. Uobičajene promjene nisu ovoga puta donijele željene pomake na planu igre. Opatijci su kao i u prvom poluvremenu dosta teško dolazili do igre i šansi. Doduše, tko zna kako bi se situacija razvijala da je u 56. minuti lopta završila tamo gdje su je svi već vidjeli – u gostujućoj mreži. Kožić je po lijevoj strani ušao u kazneni prostor, a onda pronašao natrčalog Grujevića na vrhu peterca. Vratar Križanović je već bio savladan, a poluvisoka lopta skliznula braniču Opatije preko kopačke i otišla kraj gola. Prilika utakmica kao uvertira u završnicu začinjenu s dva pogotka. Opatijci su prvi put ove sezone ostali bez adekvatne reakcije u završnih deset minuta kada su obično zabijali izjednačujuće ili pobjedničke pogotke.