Na 35. izdanju afričkog prvenstva nastupit će 24 reprezentacija, a domaćinu Maroku kao prva se pridružila Burkina Faso.

Vizu za završni turnir osigurala je 2-0 pobjedom na gostovanju protiv Burundija. Strijelci su bili Mohamed Konate u petoj minuti, te Bertrand Traore iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Burkina Faso trenutačno vodi na ljestvici sa 10 bodova iz četiri utakmice, Senegal na drugom mjestu ima tri boda manje, te susret manje, Burundi ima tri boda iz četiri utakmice, a Malavi je na “nuli” nakon tri odigrane utakmice.

Direktan plasman na Kup nacija izborit će po dvije najbolje ekipe iz 11 skupina, te jedna iz skupine B u kojoj se nalazi Maroko koji kao domaćin ima osiguran nastup.

Burkina Faso je do sada 13. puta nastupala na afričkom prvenstvu, a najbolji plasman je ostvarila 2013. godine osvojivši drugo mjesto.