SuperSport Prva NL

FOTO Orijent s igračem manje ostao bez dva boda u finišu, Braut nes(p)retno pocrvenio

Nikola Medojević matirao je vratara Jaruna u 33. minuti utakmice/Foto M. ĐEKIĆ

Nikola Medojević doveo je Orijent u vodstvo u 33. mibuti, a poravnao je branič Cvetko u 89. minuti

Orijent – Jarun 1:1

RIJEKA  Utakmica 10. kola SuperSport Prve HNL: Orijent – Jarun 1:1 (1:0). Stadion Krimeja. Gledatelja: 300. Sudac: Nikola Vuković (Osijek) 6. Strijelci: 1:0 Medojević (33′), 1:1 Cvetko (89′). Žuti kartoni: Monjac, Galešić, Muminović (Orijent). Crveni karton: Braut (63′).

ORIJENT: Curać 6,5, Braut 5,5, Bodetić 7, Medojević 7, Bubnjar 6 (od 89′ Zrilić -), Valjan 6 (od 66′ Zuliani 6), Muminović 6, Monjac 6 (od 69′ Milanović -), Galešić 6 (od 89′ Kovačević -), Tadejević 6 (od 46′ Prpić 6), Bagadur 6,5.

JARUN: Curcija 6, Grdenić 6, Cvetko 7, Levanić 7 (od 83′ Stojaković -), Tadić 6 (od 77′ Kosović -), Mađarić 6, Abramović 6,5 (od 72′ Bilobrk -), Zahirović 6 (od 72′ Matijević -), Pranjić 6,5, Sadiković 6 (od 46′ Turčin 6), Herceg 6.

Foto galerija: Prva NL: Orijent - Jarun 1:1 Foto: Milan Đekić

Nakon nešto više od sat vremena igre Filip Braut je promašio jednu dugu loptu na gotovo 30 metara od vlastitih vratiju i nenamjerno zakačio po nogama Karla Abramovića. Sudac Vuković procijenio je da je riječ o prekršaju za crveni karton. Pranjić je opalio direktno iz slobodnjaka. Orijentov okvir gola se prvi put zatresao u završnici utakmice. Drugi put lopta je odsjela na gredi Curaćeva gola u 89. minuti poslije udarca iz kuta. Odbijanac je dočekao branič Cvetko i poslao u mrežu za konačnih 1:1. Uzalud su igrači Orijenta tražili prekršaj na svojem vrataru. Jarun je još jednom pogodio gredu prije kraja utakmice u kojoj je do prijelomne 63. minute sve slutilo na prvu pobjedu Orijentu nakon gotovo mjesec dana čekanja.

Medojevićev pogodak

Krimejčani su se trudili servirati malobrojnim gledateljima nogometni desert nakon subotnjeg ručka i u prvih sat vremena igre djelomično uspjeli u tome. Bilo je dosta trke i borbe, nešto manje nogometnog sadržaja, ali u konačnici ipak nisu izostala uzbuđenja. Bubnjar (5′) i Levanić (14′) oprobali su svoje udarce prije nego što je sredinom prvoga poluvremena domaći trener Alen Šušnić povukao s lijevoga krila Valjana i zamjenio mu mjesto s Medojevićem koji je počeo utakmicu na poziciji središnje polušpice. Isplatilo se u 33. minuti. Medojević je započeo i efektno glavom završio akciju na ubačaj Monjca i ključni dubinski pas Muminovića – 1:0.

Ozljeda Tadejevića

U sudačkoj nadoknadi vremena prvoga poluvremena mogli su Krimejčani uvećati vodstvo. Ponovo je 19-godišnji igrač pod ugovorom s Rijekom bio u središtu pozornosti. Prvo je Medojević poslužio Galešića po čijem udarcu je lopta zamalo kraj gola, a onda je na dodavanje Bubnjara poslao loptu od bloka tik uz vratnicu.

Jerko Leko u nastavku je prisnažio svoje ofenzivne namjere i bivšem napadaču Rijeke Josipu Tadiću priključio još jednog bivšeg napadača Rijeke – Tomislava Turčina. Šušnić je pak morao ostaviti u svlačionici načetog Tadejevića. Ništa se, međutim, suštinski nije mijenjalo sve dok Orijent nije ostao s igračem manje, a gosti zaredali ubačajima i prekidima što im se na kraju i isplatilo.