Liga nacija

HRVATSKA – ŠKOTSKA 2:1! Hrvatsku spasio VAR u zadnjim sekundama

Foto PIXSELL

Nakon tri kola Hrvatska u grupi 1 ima šest bodova

ZAGREB Hrvatski nogometaši upisali su drugu pobjedu u trećem kolu ovosezonske Lige nacija. Vatreni su preokrenuli pogocima Matanovića i Kramarića, nakon što je u 33. minuti Škotska šokirala domaćina. Luka Sučić je kiksao u obrani, a Ćaleta-Car na kraju u pokušaju čišćenja poslao loptu u svoju mrežu.

VAR je na kraju spasio Hrvatsku jer je poništen komično primljen pogodak u zadnjim sekundama utakmice.

90+5. minuta KRAJ!

90+4. minuta VAR je poništio autogol Kristijana Jakića za izjednačenje Škotske. Hrvatska se spasila.

90. minuta Velika prijetnja Škotske u samoj završnici, srećom za Vatrene, lopta je otišla malo pored vratnice.

70. minuta GOOOOOL! Kramarić je poentirao glavom iz blizine, nakon što je Modrić poslao loptu u peterac.

66. minuta Bomba Modrića, ali otišlo je to pored gola.

55. minuta Ubrzo je došao i pokušaj Modrića, bilo je to opasno, Gordon je jedva spasio svoju momčad.

53. minuta Matanović je puknuo s nekih 20 metara, ali vratar Škotske je to obranio.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme. Petar Sučić je ušao umjesto Marija Pašalića.

45. minuta Kraj prvog poluvremena.

36. minuta GOOOOL! Srećom, Hrvatska se brzo vratila. Gvardiol je pronašao Perišića, koji je loptu vratio u sredinu. Matanović je pucao i zabio svoj prvi pogodak za Hrvatsku.

33. minuta GOL! Šok na Maksimiru. Luka Sučić je obrambeno loše reagirao, lopta je došla do Christieja koji tuče s lijeve strane, a Ćaleta-Car je na kraju u pokušaju čišćenja loptu poslao u svoju mrežu.

25. minuta Evo i druge šanse Škotske. Dykes je bio jako blizu, ali nije uspio zahvatiti loptu i uputiti udarac prema vratima Livakovića.

23. minuta Pucao je sada Kramarić u blok Škotske.

9. minuta Luka Sučić je pucao iz slobodnjaka s daljine od malo više od 16 metara. Pogodio je živi zid.

8. minuta Matanović je jurio prema golu, ali je zaustavljen prekršajem. Hrvatska ima slobodni udarac.

1.minuta Počela je utakmica.

HRVATSKA – ŠKOTSKA 2:1

Stadion Maksimir. Sudac: Istvan Kovacs (Rumunjska). Strijelci: 0:1 Ćaleta Car (33′-ag), 1:1 Matanović (36′), 2:1 Kramarić (70′).

HRVATSKA (3-5-2): Livaković, Šutalo, Ćaleta-Car, Gvardiol, Perišić, Modrić, Mario Pašalić, Sosa, L. Sučić, Kramarić, Matanović.

ŠKOTSKA (4-2-3-1): Gordon, Robertson, Hanley, Souttar, Ralston, McLean, Gilmour, McTominay, Christie, Doak, Dykes.