Svi golovi su pali u prve 22 minute. Nijemac Thilo Kehrer je već u 6. minuti donio prednost momčadi iz Kneževine,  ali je u 11. minuti Ludovic Blas postigao izjednačujući pogodak. Folarin Balogun je u 22. minuti Monaco ponovno doveo u vodstvo, a to se pokazao pobjedničkim pogotkom.

Nakon što je sretno osvojila bod protiv Dinama na Maksimiru u Ligi prvaka, momčad Adija Huettera je ostvarila četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, a sedmu ukupno, te još uvijek u ovoj sezoni ne zna za poraz u svim službenim nastupima. Monaco ima 19 bodova, tri više od PSG-a, ali aktulni prvak Francuske ima utakmicu manje.

Marseille je treći sa 14 bodova iz sedam nastupa, a na četvrto mjesto se sa 13 bodova probio Lille nakon večerašnje pobjede 2-1 protiv Toulousea.