SuperSport HNL

RIJEKA – ŠIBENIK 2:0 Novi pokušaj Jankovića iz daljine, ali vratar Šibenika drži svoju momčad na životu

Radost Bijelih nakon vodećeg gola Tonija Fruka/Foto S. DRECHSLER

Bijeli su poveli u 3. minuti sjajnim pogotkom Fruka, a na 2:0 u 19. minuti povisio je Andrić efektno glavom nakon ubačaja Smolčića

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 20 sati na Rujevici dočekuju najugodnije iznenađenje prvenstva, donedavnog drugoligaša Šibenika. Bijeli protiv momčad, u čijem sastavu nastupaju bivši trofejni igrači Rijeke Leonard Žuta (bio je dio Kekove momčadi osvajača duple krune) i Robert Punčec, traže nastavak dobrih partija u prvenstvu i pobjedu vrijednu povratka na vrh ljestvice.

Trener Radomir Đalović nema većih problema s igračima, pitanje je tek koliko se trojac posljednjepristiglih igrača (Gojak, Dogan i Perica) uspio dovesti u zadovoljavajuću tjelesnu formu nakon što dugo nije igrao.

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi. Đalović je ipak napravio nekoliko promjena u odnosu na ono što se najavljivalo. U zadnjoj niji nema Majstorovića, počinje Galešić. Selahi je ponovo ostao na klupi, a počinje Petrovič. Među pričuvama je i Gojak, a kreće Rukavina.

60. minuta: Smolčić je nakon lijepe akcije Pašalića poslao loptu kraj gola. Armada je nakon sat vremena igre upriličila tradicionalnu bakljadu. Spiker je objavio da je na tribinama 4431 gledatelja.

57. minuta: Nakon Pašalića vratara gostiju je na sjajnu intervenciju udarcem natjerao i Janković.

53. minuta: Pašalić će nakon kombinacije s Frukom stavio na muke vratara Đakovića koji je izvukalo loptu u korner.

50. minuta: Najbolja prilika za Šibenčane, Majić je snažnim udarcem sa 17 metara pogodio vratnicu.

46. minuta: Fruk je odmah protegnuo vratara Šibenika, ali je poslao loptu zamalo kraj gola.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici. Oba trenera napravila su po jednu promjenu.

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena.

39. minuta: Novi pokušaj udarca nakon kornera, Janković je tukao kraj gola.

37. minuta: Žuta je poslao loptu iz slobodnjaka kraj gola ispod sjeverne tribine s kojih su zadimile Armadine baklje u znak sjećanja na Mladena Lučića.

24. minuta: Prva prijetnja gostiju, Vasiljev udarac vratar Zlomislić je odbio u korner.

GOL!!! Komnen Andrić je u 19. minuti glavom zakucao loptu u mrežu nakon sjajnog ubačaja Ivana Smolčića. Ovo je drugi službeni i prvi prvenstveni gol Andrića u dresu Rijeke.

18. minuti: Bijeli sa svih strana šalju udarce prema gostujućim vratima.

12. minuta: Pašalić je opalio iz slobodnog udarca, prebacio je zid i šibenski gol.

10. minuta: Niko Janković je opalio sa 18 metara po uzoru na Tonija Fruka, ali je zamalo promašio okvir gola.

GOL!!! Toni Fruk je u 3. minuti sjajno pogodio s vrha šesnaesterca i okrunio pogotkom akciju Rijeke nakon udarca iz kuta.

1.minuta: Počela je utakmica na Rujevici.

——————————————————————————————————————————-

RIJEKA – ŠIBENIK 2:0

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 4431. Sudac: Mario Zebec (Cestica). Strijelci: 1:0 Fruk (3′), 2:0 Andrić (19′). Žuti kartoni: Rukavina (Rijeka), Perić (Šibenik).

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić, Galešić, Radeljić, Devetak, Petrovič, Pašalić, Rukavina (od 46′ Gojak) Fruk, Janković, Andrić.

ŠIBENIK: Đaković, Punčec, Agyemang, Perić, Žuta, Bakić, Vasilj (od 61′ Delić), Kolega (od 46′ Majić), Kavelj, Božić, Torres.