Prva NL

Opatijcima veliki bod u derbiju kod lidera Vukovara uz sjajnu partiju vratara Davida

David Žabec/M. ĐEKIĆ

David Žabec je 82. minuti pogodio za konačnih 1:1

Vukovar ’91 – Opatija 1:1

BOROVO NASELJE  Utakmica 6. kola SuperSport Prve NL: Vukovar ’91 – Opatija 1:1 (0:0). Stadion u Borovom Naselju. Gledatelja: 500. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Strijelci: 1:0 Pelko (66′), 1:1 Žabec (82′). Žuti kartoni: Trujilo (Vukovar), Ušalj, Mulac (Opatija).

VUKOVAR ’91: Mandić, Jukić, Horvat, Bončina (od 72′ Simmonds), Gonzalez, Đurković (od 46′ Pelko), Pavičić, Garić (od 46′ Trujilo), Andačić (od 65′ Biljan), Tabinas, Tadić.

OPATIJA: Nwolokor, Ušalj, Mulac, Graf, Horvat, A. B. Bogolin (od 57′ Macolić), Pejanović (od 46′ Ajayi), Malinić, Čulina (od 46′ Žabec), Marić (od 70′ Arapović), Kožić (od 72′ Weitzer).

Nogometaši Opatije postali su prva momčad ove sezone koja je otkinula dva boda prvoligaškom lideru iz Vukovara. Opatijci su do pete uzastopne utakmice bez poraza stigli uz pomoć disciplinirane igre u obrani i na krilima sjajnog vratara Davida Nwolokora. Pošten pristup isplatio se na kraju u vidu izjednačujućeg pogotka Žabeca u finišu utakmice, a dojam je da je uz bolji travnjak moglo biti svašta u završnici utakmice kada su Opatijci bili bliže potpunom preokretu nego Vukovarci novom vodstvu.

Opatijci se nisu pošteno ni rastrčali po očajnom travnjaku, a Vukovarci su došli do prilike prvoga poluvremena. Marić je loše odigrao jednu paralelnu neforsiranu loptu, domaćini odjurili u kontru, a Garić na drugoj vratnici dočekao prizeman ubačaj. Debitantski nastup na vratima Opatije Nwolokor je obilježio sjajnom uvodnom obranom točno 40 sekundi od početka utakmice. Nakon toga do odmora se uglavnom igrala ravnopravna utakmica bez puno prilika.

Opatijci su se disciplinirano i organizirano branili, a domaćini unatoč posjedu ostali bez veće prilike. Vukovarci su u nastavku pojačali pritisak prema gostujućim vratima. Horvat (60′) i Tadić (61′) natjerali su Nigerijca na vratima Opatije na dvije fenomenalne reakcije prije nego što je u 66. minuti Pelko pobjegao Grafu. Stoper Opatije nije uspio uklizavanjem ispraviti pogrešku svojih veznih igrača nakon izgubljenje lopte, te je uz pomoć vratnice pogodio za 1:0.

Nakon primljenog pogotka trener Zoran Bogolin povukao je logične poteze uvevši nekoliko svježih ofenzivnih igrača. Ubrzo je uslijedila rekacija na terenu. U 67. minuti Žabec se lijepo oslobodio svojeg čuvara u domaćem kaznemom prostoru, Jukić odnio loptu ispred Ajayija, ali je zamalo poslao u vlastitu mrežu. Ulazak Weitzera dodatno je naglasio želju gostiju da stignu do poravnanja. Isplatilo se u 82. minuti! Weitzer je izborio i izveo slobodan udarac, Horvat odbijenu loptu glavom vratio na drugu stativu, a Žabec uklizao za poravnanje. U sučevoj nadoknadi vremena Ajayi je odjurio u kontru, a Mulac udarcem s 20 metara promašio posljednju priliku za preokret Opatije.