Hranilice iz linije 'uradi sam', bazirane na plastičnoj ambalaži kinder-jaja i sličnih proizvoda uglavnom su drečavih boja što bi moglo imati učinak suprotan od željenog. Nasuprot tome su kavezne žičane izvedbe sasvim dobre.
povezane vijesti
Iako se u morskom ribolovu hranilica u praksi mijenja s olovnicom, to ne mora biti pravilo. Korištenjem hranilica u obalnom ribolovu svakako će se privući više ribe u blizinu udica čime će se šanse za bogatijim ulovom znatno povećati.
Pri izboru hranilice važno je samo odabrati neutralnu boju.
Hranilice iz linije ‘uradi sam’, bazirane na plastičnoj ambalaži kinder-jaja i sličnih proizvoda uglavnom su drečavih boja što bi moglo imati učinak suprotan od željenog.
Nasuprot tome su kavezne žičane izvedbe sasvim dobre.
Puniti ih možete komadima ili cijelim ribama poput srdela, kruhom ili pasturama, bigattinima, tjestastom mješavinom s ribljim, račjim ili ‘glavonožnim’ okusima i mirisima.
Inače, predvezi koji se koriste u morskom ribolovu feederima se ne razlikuju bitno od onih uobičajeno korištenih u ribolovu s obale.
Jedino bi bilo poželjno uz kliznu olovnicu koristiti boom, anti-tangle cjevčicu s kojom ima znatno manje zadjeva, a umjesto klasične suze na kraju sistema postaviti tirol-tree.
Ipak, ako se želite držati osnovne konstrukcije tada vam treba hranilica, anti-tangle cjevčica gumena perla i zogulin.
Na osnovu se navuče anti-tangle cjevčica i gumena perla kao čuvar čvora te se veže zogulin na koji se nastavlja predvez s jednom udicom. Na kopču sa anti-tangle cjevčice se postavlja hranilica s otvorenim dnom ispunjena primamom.
Sistem se zabacuje na željeno mjesto te se nakon što dotakne dno odmjerenim potezom povuče tako da primama iz hranilice djelomično ili u potpunosti ispadne a naješkana se udica nađe upravo u netom istrešenoj prihrani.
Ovo je sistem koji se uspješno koristi u slatkovodnom ribolovu na ravnom dnu bez zadjeva na kojem je ovakav manevar jedino i moguć.