Ukoliko se ipak odlučite za korištenje vreće za spavanje, obavezno ponesite i podlogu - kakvu ceradu ili šatorsko krilo jer bi vam se lako moglo dogoditi da ujutro na vreći otkrijete rupe koje niste ponijeli sa sobom. S vremenom se 'smještaj' ipak svede tek na laganu ceradu koja zapravo smo štiti od rošade…
povezane vijesti
Odlazak u rock fishing je težak jer se sve nosi na leđima i u rukama pri čemu se često nose potpuno nepotrebne stvari.
Jedan od detalja koji većini početnika stvara prilične glavobolje je smještaj. Svaki ribolovac u svojim počecima redovito sa sobom vuče nekakav minijaturni šator. No, dolaskom na poziciju najčešće ustanovi da ga nema gdje raširiti. Ako je pozicija izdašna, dinamika ribolova može biti takva da šator postaje potpuno suvišan jer se u njemu i ne boravi. A ako se pritom uzme u obzir činjenica da se rock fishing prakticira u toplijem dijelu godine, tada šator postaje uistinu potpuno nepotreban teret.
Vreća za spavanje je također krasna stvar, no u aktivnom noćnom ribolovu može prouzročiti ozbiljne probleme. Izvlačenje iz vreće zbog ribljeg poteza traje najčešće dovoljno dugo da se riba izgubi. Naravno, uvijek ostaje i rizik od saplitanja o loše zavezane uzice na obući jer nitko u vreću ne ide obuven.
Ukoliko se ipak odlučite za korištenje vreće za spavanje, obavezno ponesite i podlogu – kakvu ceradu ili šatorsko krilo jer bi vam se lako moglo dogoditi da ujutro na vreći otkrijete rupe koje niste ponijeli sa sobom.
S vremenom se ‘smještaj’ ipak svede tek na laganu ceradu koja štiti od rošade, dok se problem nižih temperatura rješava dugim rukavom od flisa.
Odjeća mora biti lagana i dovoljno topla, a obuća naprosto savršena. Žuljevi na tabanima, uganuće gležnja, proklizavanja na strminama tek su neke manje neugodnosti koje može uzrokovati loše odabrana obuća.
Hrana se u principu važe na grame i kalorije, što znači da mora imati visok postotak energetske iskoristivosti. Kobasice, salame, jako začinjene konzerve svakako treba izbjegavati. Čokolada ili kakav izotonički instant napitak će biti od puno veće koristi.
Uz sve nabrojano valja ponijeti i vrećicu s priborom za prvu pomoć u kojoj bi trebali biti prvi zavoj, hanzaplasti, analgetici (obična glavobolja može upropastiti ribolov) i neko dezinfekcijsko sredstvo.
Ne treba zaboraviti ni 10 postotnu otopinu amonijaka koja je prva pomoć kod uboda otrovnih riba.
Na većini naših otoka komarci su prava napast i nažalost rezistentni na većinu repelenata. Za koje se god od tih obrambenih sredstava odlučili, gledajte da to sredstvo bude u spreju kako ga ne biste prenijeli na ješku, jer u tom slučaju ostajete bez ulova.
A od ostalih stvari koje bi se trebale ponijeti, a koje bi mogle uljepšati doživljaj i olakšati tegobe, na prvom je mjestu mobitel koji je u ovakvom ribolovu više nego dobrodošao.