Mreža potrošača tvrdi da se krše zakoni: 'Kad vidite inkasatora HRT-a, pozovite policiju'

Smatraju da kontrolori HRT-a, koji po domovima građana provjeravaju postoje li audio ili video prijemnici te provjeravaju jesu li po tome dužni plaćati HRT-ovu mjesečnu pristojbu, u obavljanju svog posla krše niz zakonskih odredbi o poštivanju privatnog vlasništva
Mreža potrošača Hrvatske ustvrdila je u srijedu da kontrolori HRT-a pri obavljanju provjere plaćanja HRT-ove pristojbe krše zakone, pa je pozvala građane da se odupru »HRT-ovoj bahatosti« tako da, kada vide kontrolora u zgradama ili pred vlastitim kućama, pozovu policiju.
»Savjetujemo i pozivamo sve potrošače da se uključimo zajedno u borbu protiv bahatosti HRT-a, ako vidimo kontrolora u zgradama da pozovemo policiju, tj. da se prema toj nepozvanoj osobi odnosimo kao potencijalnom teroristu na privatnom posjedu«, poručili su iz Mreže potrošača Hrvatske.
Smatraju da kontrolori HRT-a, koji po domovima građana provjeravaju postoje li audio ili video prijemnici te provjeravaju jesu li po tome dužni plaćati HRT-ovu mjesečnu pristojbu, u obavljanju svog posla krše niz zakonskih odredbi o poštivanju privatnog vlasništva, ali i sam Ustav.
»Ustavom i drugim pozitivnim zakonima privatno vlasništvo je zaštićeno, a dom je nepovrediv. Kontrolor HRT-a ne može doći i kucati na vrata, jer je i stambena zgrada privatno vlasništvo«, tvrdi udruga potrošača u priopćenju.
Po iskustvima brojnih građana, ponašanje kontrolora često je bahato i uvredljivo, začinjeno prijetnjama o kaznama i drugim metodama prisile i zastrašivanja, posebno kod ugroženih kategorija potrošača.
»Za ulazak u zgradu kontrolor HRT-a treba sudski nalog, a kucanje na vrata je uznemiravanje stanara«, poručili su i dodali kako bi građani u takvim situacijama trebali pozvati policiju i prijaviti uznemiravanje i eventualne prijetnje.
Iz kategorije: Hrvatska
Pogledaj sve-
Kongres EPP_a
Merkel u Zagrebu poručila da Europa želi pokazati jedinstvo i preuzeti svoj dio odgovornosti
-
Protiv blokade
Pučani traže da se izimjeni odluka o neotvaranju pregovora sa Sjevernom Makedonijom i Albanijom
-
Istraživanje uoči predsjedničkih izbora
HRejting: Grabar-Kitarović i Milanović dijele sudbinu svojih stranaka, Kolakušiću raste popularnost
-
Aristokratske obitelji bore se s DORH-om
Grof Eltz traži imovinu oduzetu u Kraljevini Jugoslaviji i SFRJ: 'Do zadnjeg metka bore se protiv mene'
-
Istraga civilne i vojne policije
SKANDAL U HRVATSKOJ VOJSCI Trojica pilota helikopterom prevezla švercera oružjem, u njihovim domovima pronađeno - vojno streljivo
-
Brendiranje i PR
Prva konferencija Brand&Buzz okupila 200 poduzetnika i studenata

- Stanari odlučili da naplate parkiranja na Bulevardu - neće biti
- NISI SAMA - IDEŠ S NAMA! Kampanja za prijevoz žena na kemoterapiju: Kupite odjeću koju je dizajnirao Juraj Zigman
- Zanimljiva snimka: Je li britanski princ Charles Donaldu Trumpu doista pokazao srednji prst?
- REPRIZA 2014. Kolinda i po drugi mandat krenula iz rodne Grobnišćine
- Veliko istraživanje pokazalo: Županije imaju previše zaposlenih da bi bile efikasne
- EPPUR SI MUOVE Galeb opet "zaplovio", nekadašnji Titov brod otegljen u Kraljevicu
- Ivanišević odbio izborničku funkciju, ali i predložio rješenje Savezu
- Fine tagliatelle s piletinom na venecijanski prema receptu Nigelle Lawson
- Volite ljuto? Evo kako napraviti savršeni chilli con carne prema receptu Gordona Ramsaya
- OČI ŠIROM ZATVORENE Misteriozna zabava pod maskama održana u srcu Rijeke
- HOROSKOP ZA PROSINAC Blizance čeka maksimalno uživanje, u srcu Djevice budi se strast
- Velika akcija riječke policije: 'Zaposlenim i situiranim' dilerima oduzeli 9 kila droge
- Vedrana Rudan podržala Severinu i iznijela svoju priču: Bili su zgroženi što sam otišla od muža. I danas me nazivaju kurvom
- Pogledajte odvratno vrijeđanje Rijeke i Riječana. I Splićanima je prekipjelo
- Severina objavila emotivnu poruku svom sinu Aleksandru: 'Ne mogu mi zabraniti da te volim'
- Pogledajte odvratno vrijeđanje Rijeke i Riječana. I Splićanima je prekipjelo
- Kolinda Grabar-Kitarović: 'Nosit ću Milanu Bandiću kolače u zatvor ako ga osude'
- Obersnel prijavio torcidaše policiji zbog odvratnog vrijeđanja Rijeke i Riječana
- Žurnal: Studente iz Nigerije hrvatska policija zamijenila za migrante i protjerala ih u BiH
- Riječki pedijatrijski kardiolog Neven Čače dobio nagradu za najzapaženije stručno ostvarenje u 2019.
- Predsjednica predlaže šefovima Podravke da počnu proizvoditi "Čokolindu": 'Neka mi se smiju koliko žele'
- DO KRAJA Riječki studenti gromoglasno podržali štrajk učitelja i nastavnika
- BRANKO MIJIĆ Škola za život
- ANTO NOBILO ZA NOVI LIST 'Hrvatskoj prijeti autoritarizam. Ovu državu treba resetirati'
- POGLEDAJTE VIDEO Otpadni beton s gradilišta LNG terminala na Krku završava u - moru
- Pogledajte odvratno vrijeđanje Rijeke i Riječana. I Splićanima je prekipjelo
- Obersnel prijavio torcidaše policiji zbog odvratnog vrijeđanja Rijeke i Riječana
- Riječki pedijatrijski kardiolog Neven Čače dobio nagradu za najzapaženije stručno ostvarenje u 2019.
- Pretraži članke
Zabavni vikend u Kauflandu Rijeka povodom preuređenja trgovine
- Novi sustav odašiljanja televizijskog signala pred vratima Prelazak na DVBT-T2 signal ne znači da morate kupovati novi televizor ili prijemnik
- [50% popusta] Čak i za vaš jadan Wi-Fi signal postoji Black Friday ponuda!