EBRD ulaže 10 milijuna eura u Invera Private Equity Fond za daljnja ulaganja u jugoistočnoj Europi

EBRD ulaže 10 milijuna eura u Invera Private Equity Fond za daljnja ulaganja u mala i srednja poduzeća u jugoistočnoj Europi s naglaskom na ulaganja u vlasnički kapital privatnih poduzeća u Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori.
Anne Fossemalle, direktorica EBRD-a i voditeljica odjela Equity fondova rekla je: „Ovim ulaganjem EBRD će omogućiti lakši pristup financiranju vlasničkim kapitalom sektoru malih i srednjih poduzeća jugoistočne Europe. Izuzetno smo zadovoljni što ćemo na ovaj način podržati nov tim, lokalnih i nezavisnih stručnjaka.“
Invera Equity Partners je novoosnovano društvo za upravljanje private equity fondovima s ciljem prikupljanja do 100 milijuna eura kapitala kroz partnerstva s lokalnim investitorima u jugoistočnoj Europi. Regija jugoistočne Europe ima izuzetan poduzetnički potencijal koji se često ne ostvaruje u potpunosti zbog otežanog pristupa izvorima financiranja.
EBRD je multilateralna banka koja promiče razvoj privatnog sektora i poduzetničke inicijative u 38 zemalja na tri kontinenta. Banka je u vlasništvu 67 zemalja te EU-a i EIB-a. Cilj EBRD-ovih ulaganja je da gospodarstva u regijama u kojima posluje postanu konkurentna, uključiva, dobro vođena, zelena i povezana.
Victoria Zinchuk, direktorica EBRD-a za Hrvatsku rekla je: „Poticanje razvoja lokalnog private equity sektora jedan je od strateških ciljeva Banke. Kroz ovo ulaganje, EBRD će neizravno omogućiti pristup financiranju vlasničkim kapitalom lokalnim hrvatskim korporativnim klijentima te doprinijeti njihovom rastu i razvoju.“
Invera Private Equity Fond ulaže u veliki broj sektora: prehrambeni sektor, prerađivačku i IT industriju, uslužni sektor (uključujući i zdravstvo i transport), te sektor turizma. Fond će imati diversificirani portfelj ulaganja s prosječnim pojedinačnim ulaganjem u vrijednosti od 4 do 12 milijuna eura.
EBRD je vodeći institucionalni investitor u regiji jugoistočne Europe, prisutan u svim sektorima gospodarstva. Napretkom gospodarstava regije, financiranja vlasničkim kapitalom postaju sve važniji faktor daljnjeg gospodarskog razvoja pogotovo u svijetlu zemalja koje su u postupku pristupanja Europskoj Uniji.
Iz kategorije: Gospodarstvo
Pogledaj sve
- Jednostavne i efektne: Ovo će biti najtraženije manikure u prosincu
- Neće, pa neće: "Santiago" opet nije stigao u Rijeku. Ovaj put se stvarno radi o višoj sili
- Snijega će sutra biti i u nizinama, a idući tjedan stiže nova promjena vremena
- Rujevica prodisala nakon tri pobjede u nizu: 'Opet idemo na glavu. Možemo iznenaditi i Dinamo'
- Mance vjeruje u još veću Rijeku: 'Damir Mišković je najuspješniji predsjednik u povijesti Kluba'
- BLAGDANSKA UŽIVANJA Božićne rum kuglice gotove u tren oka
- NOVI PRAVAC RIJEKE 'Bijeli moraju sve što imaju uložiti u mlađe igrače'
- VIDEO Bizarni bikini koji ništa ne ostavlja mašti: Glavni materijal je - izolir traka
- Uznemirujuće snimke iz Rijeke: ''Jednom sam pozvao policiju, ali narkomani su i dalje nastavili ondje sjediti'
- Kako će koja riječka škola nadoknađivati nastavu zbog štrajka? Neke kreću već ove subote
- Kozmetika popularnog beauty brenda stigla je u Rijeku. Zavirili smo u ponudu
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Pogledajte nevjerojatnog morskog kapitalca ulovljenog na Kvarneru. Priča, na žalost, ima i tamniju stranu
- Ova tri horoskopska znaka pratit će velika sreća u 2020. godini
- BRANKO MIJIĆ Izborna ćirilica
- Prije 28 godina Merčepovci su ubili 12-godišnju djevojčicu Aleksandru Zec i njenu obitelj
- Riječani večeras spavaju kao beskućnici: 'Pretvorimo prazne poslovne prostore u prihvatilišta'
- U Velikoj Gorici uklonili snjegoviće jer su vrijeđali osjećaje katolika, objašnjenje je genijalno
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- DR. SLAVKO SAKOMAN U PULI Priča da je kanabis lijek obična je glupost. Tinejdžeri su od trave vidjeli reptile i babu Čaratangu
- NISI SAMA - IDEŠ S NAMA! Kampanja za prijevoz žena na kemoterapiju: Kupite odjeću koju je dizajnirao Juraj Zigman
- KONCESIJA Lush će za svoju kozmetiku koristiti more iz senjske luke
- Riječani večeras spavaju kao beskućnici: 'Pretvorimo prazne poslovne prostore u prihvatilišta'
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- Odvjetnička društva su u zadnjih deset godina na ovrhama zaradila dva do tri Pelješka mosta
- DR. SLAVKO SAKOMAN U PULI Priča da je kanabis lijek obična je glupost. Tinejdžeri su od trave vidjeli reptile i babu Čaratangu
- Pretraži članke