Danas: 16° 26
Sutra: 16° 16° 26
23. rujna 2019.
Krenula Prva HNL

OČEKIVANI POČETAK Dinamo i Osijek krenuli pobjedama, Mance strijelac u Gradskom vrtu

Antonio Mance (Osijek)/Foto PIXSELL
Objavljeno: 19. srpanj 2019. u 23:15 2019-07-19T23:15:00+02:00

Riječki napadač doveo je Osječane u vodstvo protiv Slaven Belupa.

ZAGREB Dinamo i Osijek pobjedama su otvorili novo izdanje Prve HNL. Dinamo je otvorio novu sezonu uvjerljivom pobjedom nad Lokomotivom u utakmici u kojoj su gledatelji vidjeli tri gola i dva promašena penala.

U 13. minuti prvak je mogao do vodstva, ali je vratar Hendija obranio kazneni udarac Hajrovića. No, u 17. minuti i Hendija je bio nemoćan kod sjajnog udarca Poljaka Damiana Kadziora, koji je s 20-tak metara pogodio same rašlje. U 26. minuti branič Dinama Perić je pogodio vratnicu, a u 38. minuti dosuđen je penal za Lokomotivu nakon što je Livaković srušio Kastratija. Uzuni je traljavo izveo kazneni udarac i Livaković je to obranio. U prvoj minuti sudačkog dodatka prvog dijela Mislav Oršić je na asistenciju Gavranovića postigao gol za 2-0.

U drugom dijelu nije bilo toliko uzbuđenja sve do 85. minute kada je Bruno Petković osvojio loptu na 30-tak metara i nakon solo-prodora preciznim udarcem postigao gol za konačnih 3-0.
Pred 3000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Pajač iz Zeline.

PXL_190719_25438601

Osijek je doma svladao Slaven Belupo 2:0 i pokazao dobru formu uoči europskog sraza sa sofijskim CSKA.

Osijek je poveo dvije minute prije isteka prvog dijela, a strijelac je bio pojačanje iz Nantesa Antonio Mance. U drugom dijelu su Osječani propustili čak četiri velike prilike, a u 85. minuti je igrač gostiju Međimorec dobio crveni karton. Samo minutu kasnije Mirko Marić postavlja konačnih 2-0.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jović iz Zagreba.