Danas: °
Sutra: ° °
20. listopada 2019.
Dinamo vs. Rijeka

foto KRAJ: Dinamo osvojio Superkup, Amer Gojak ugasio riječke nade u osvajanje trofeja

Alexander Gorgon u modrom okruženju/D. KOVAČEVIĆ
Objavljeno: 13. srpanj 2019. u 15:39 2019-07-13T15:39:00+02:00

ZAGREB Nogometaši Dinama i Rijeke ispisat će večeras od 20 sati uvertiru pred novo prvenstvo. Riječani u Maksimiru napadaju svoj drugi Superkup, trener Igor Bišćan i njegovi igrači imaju prilike dokazati se pobjeda u finalu Kupa u Puli prije nekoliko mjeseci nije bila tek plod slučajnosti.

Bit će itekako zanimljivo kako će Bišćan igrati, da li će se odlučiti na oporabni pulski recept i bunkerom kroz kontre tražiti pobjedu ili će zaigrati nešto otvorenije.

Za razliku od tog ogleda ima puno širi odabir igrača, osim toga kroz pripreme je dobio i veliko pojačanje u raspucanom Denisu Bušnji, mladom krilnom napadaču koji je i prošle sezone u Maksimiru odigrao dobru utakmicu.

Bišćanov kolega Nenad Bjelica ima puno više problema sa sastavom, no unatoč tome trener "modrih" se ne odriče trofeja na otvaranju sezone.

– Svaka je utakmica važna, a ova još donosi i pokal. Osim toga, puno bi nam značila pobjeda protiv našega najvećeg suparnika u Hrvatskoj zadnjih godina.

To bi nam bio i dodatni vjetar u leđa za ono što nas čeka, a to je gust program, puno utakmica. Nadam se da smo na dobroj razini, i pripremne su utakmice pokazale da dosta dobro izgledamo – rekao je trener Bjelica.

Predsjednik Rijeke Damir Mišković također priželjkuje pobjedu.

- Nažalost, neću biti na utakmici. Prognoza? Idemo na pobjedu! Zašto ne? Bit će u svakom slučaju jako zanimljivo - rekao je Mišković.

Stigli su službeni sastavi. Bišćan se ipak nije odlučio na promjene rasporeda već je izveo momčad u sustavu kojem je igrao u pulski finale, dakle s tri klasična stopera i dva zadnja veznjaka. Bušnja je ostao na klupi za pričuve, baš kao i Velkovski, Halilović, Pavičić, Acosty i Murić. U sastavu Dinama nema Majera, počinju Kadzior i Perić.

90.+4 minuta: Kraj utakmice. Dinamo je osvojio svoj šesti Superkup, Rijeka ostavila solidan dojam, ali ipak prikazala premalo da bi stigla do trofeja na otvaranju sezone. Uostalom, gosti s Rujevice stvorili su tek jednu priliku i to u samom finišu utakmice nakon što je Dinamo ostao s igračem manje.

88. minuta: Raspopović se ubacio u Dinamov kazneni prostor, a Livaković istrčao i osujetio najbolju i jedinu riječku priliku.

85. minuta: Dinamo je ostao s igračem manje. Lovro Majer zaradio je dva žuta kartona u tri minute po ulasku u igru. Dobra odluka suca Zebeca. Bišćan je izbacio na travnjak i svojega posljednjeg aduta, uveo je Murića umjesto Lepinjice.

75. minuta: Iako nije stvorila neku izrazitu priliku Rijeka je ulaskom Pavičića i Halilovića puno opasnija i konkretnija.

74. minuta: Ivan Tomečak je zatresao vlastitu mrežu, a sudac Zebec na asistenciju pomoćnika poništio pogodak zbog zaleđa i sudeći prema TV snimci pritom je pogriješio.

72. minuta: Bišćan preuzima dodatni rizik. Izvukao je defanzivnog veznjaka Capana i uveo Halilovića.

69. minuta: Harjović je nakon Oršićeve asistencije ostao na otvorenom udarcu u riječkom kaznenom prostoru, a Sluga bio na mjestu.

65. minuta: Bjelica je uzvratio uvođenjem Petkovića umjesto Gavranovića.

63. minuta: Konačno je uslijedila reakcija s riječke klupe. Igor Bišćan je odlučio malo hrabrije krenuti po poravnanje, izvukao je iz igre jednog stopera (Escovala) i uveo veznjaka Domagoja Pavičića.

56. minuta: Gavranović je glavom zatresao riječku mrežu, ali je pritom napravio prekršaj u napadu na Župariću pa je pogodak opravdano poništen.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme u Zagrebu. Nema promjena u sastavima, Igor Bišćan očito još nema namjere ništa mijenjati u početnoj postavi s trojicom stopera u zadnjoj liniji i malo otvorenijim pristupom tražiti poravnanje. Vjerojatno će reakcija na vodeći pogodak Gojaka uslijediti nešto kasnije.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

GOL!! Amer Gojak je u 42. minuti doveo Dinamo u vodstvo. Nakon ubacivanja iz auta tukao je iz okreta i kroz zakašnjeli blok braniča Rijeke uz pomoć grede matirao Slugu.

30. minuta: I dalje nema golova i velikih prilika. Izuzme li se greda nakon prekida u 22. minuti Rijeka u fazi obrane djeluje sigurno i relativno opasno nakon oduzete lopte. Bišćan može biti zadovoljan kako se odvija njegov plan u Maksimiru.

22. minuta: Kadzior je nakon slobodnjaka glavom pogodio gredu, Sluga je uz malo sreće sačuvao mrežu.

15. minuta: Nema još golova u Maksimiru. Rijekina momčad posložena u dvije obrambene linije za sada dobro kontrolira zbivanja na svojoj polovici.

5. minuta: Dinamo više loptu u nogama, ali Rijeka prijeti iz kontri.

1. minuta: Počela je utakmica u Maksimiru.

DINAMO - RIJEKA 1:0

Stadion Maksimir. Gledatelja: 5075. Sudac Mario Zebec (Varaždin). Strijelac: 1:0 Gojak (42'). Žuti kartoni: Gavranović, Majer (Dinamo), Punčec, Tomečak, Raspopović, Lepinjica, Gorgon (Rijeka). Crveni karton: Majer (85').

DINAMO: Livaković, Stojanović, Perić, Lešković, Leovac, Kadzior, Ademi, Hajrović (od 81' Majer), Gojak, Oršić (od 90' Moro), Gavranović (od 65' Petković).

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Escoval (od 63' Pavičić), Župarić, Punčec, Tomečak, Lepinjica (od 85' Murić), Capan (od 72' Halilović), Kvržić, Gorgon, Čolak.