Kup rukometašica

Rukometašice Zameta i Murvice poražene u osmini finala Kupa

Igor Marjanović, trener rukometašica Zameta/Foto Arhiva NL

RIJEKA  Utakmica osmine finala Hrvatskog kupa rukometašica: Zamet – Zrinski 32:35 (9:14). Centar Zamet. Gledatelja: 60. Suci: Krmek i Prpić. Nadzornik: Abramović (svi Rijeka).

ZAMET: Troskot, Blažić, Mršić 3 (3), Skokandić, Mikolić 7 (1), Tabar 1, Brkljača 3, Mraković, Krizmanić 2 (1), Pleše 4, Toskić, Stanić 8, Sabalić, Visković 4, Đuzel, Pleša.

ZRINSKI: Kozjak, Markulinčić, Zanjko, Balent, Gavrić 13, Pajić 2, Baloić 3, Potočnjak, Resman, Car 10 (2), Vukojević 7, Šestak, Blagus, Radek.

Isključenja: Zamet 8, Zrinski 12 minuta. Sedmerci: Zamet 11 (5), Zrinski 5 (4).

Rukometašice Zameta na svom su se parketu oprostile od Kupa u utakmici protiv Zrinskog koju će Riječanke najviše pamtiti po neiskorištenim sedmercima. Nisu iskoristile čak šest najstrožih kazni, uz to i čitav niz »zicera« te je Zrinski pobijedio 35:32. Poslije četiri neiskorištena sedmerca domaće su na poluvremenu zaostajale 9:14, ali su u nastavku krenule u sustizanje rezultata. U 43. minuti Maja Visković smanjila je na 22:20, a raspoložena Iva Stanić na 27:26 u 53. minuti. U finišu su gošće ipak bile uspješnije u vatrometu golova.

Oprostile su se i rukometašice Murvice, koje su izgubile na gostovanju od Bjelovara s 31:24. (I. D.)