Konačno!

Matija Starčević dvije sekunde prije kraja zabio za prvi gostujući bod rukometaša Zameta

Matija Starčević/Foto Arhiva NL

ZAGREB Utakmica 9. kola Paket 24 Premijer lige rukometaša: Dubrava – Zamet 29:29 (15:14). Dvorana ŠSD Dubrava. Gledatelja: 350. Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).

DUBRAVA: Ivanković 5, Sirotić 2, Vinković 2, Maričić, Turčić 2, Vucelić 3, Godec 1, Malbašić 2, Mihaljević 1, Javor, Marković, M. Grahovac, N. Grahovac 9, D. Grahovac, Kaštelan, Babić 2.

ZAMET: Zarev 3, Mozetić 2, Gregurević, Šehić, Jeličić 5, Sorić, Tomljanović 2, Bogosavljev, Samardžić 1, Viskić, Koler, Starčević 8, Martinović 6, Načinović 2.

Sedmerci: Dubrava -, Zamet: 0 (2). Isključenja: Dubrava 6 minuta, Zamet 4 minute.

Konačno! Matija Starčević je dvije sekunde prije kraja utakmice svojim osmim pogotkom odveo rukometaše Zameta do prvog gostujućeg boda ove sezone i okrunio veliki »come back« riječke momčadi u samoj završnici utakmice. Naime, Ante Ivanković je u 58. minuti zabio za 29:26, nitko u dvorani u tim trenucima nije vjerovao da su gosti, koji su ove sezone izgubili sve četiri utakmica na strani, u stanju prirediti hladan tuš za igrače Dubrave. No, Riječani su u dvije i pol minute postigli tri pogotka, a vratar Sorić s nekoliko dobrih reakcija zaustavio sve pokušaje domaćih. Martinović i Mozetić su približili svoju momčad na »minus jedan«, a onda je Starčevićeva lopta u posljednjem napadu preduhitrila sirenu za veliki bod ohrabrenja riječke momčadi.

Ostali susreti 9. kola (subota, 19): Sesvete – Gorica, Poreč – Dubrovnik, Umag – Varaždin, Bjelovar – Spačva (nedjelja, 18). Poredak: Gorica 13, Dubrava 12, Spačva 9, Bjelovar 9, Zamet 9, Varaždin 8, Poreč 7, Sesvete 6, Umag 6, Dubrovnik 3 boda. (I. VO.)