EURO u rukometu

KRAJ: Hrvatska ostala nadomak velikog preokreta, bod znači drugo mjesto u skupini

Igor Karačić/Foto REUTERS

BEČ Hrvatska rukometna reprezentacija od 16 sati počinje svoj ogled protiv Španjolske na EURO-u. Bečki sudar posljednji je u skupnoj fazi za izabranike Line Červara, a neovisno o tome što su njegovi rukometaši već izborili polufinale ima itekakav značaj. “Kauboji” pobjedom mogu nastaviti svoj trijumfalni hod na prvenstvu i zadržati sjajno raspoloženje, ali i potvrditi prvo mjesto u skupini što će vjerojatno značiti i izbjegavanje Norveške u polufinalu.

David Mandić smatra da će utakmica protiv Španjolske biti teška, ali ističe da reprezentacija ide na pobjedu.

– Sigurno će biti jako teško protiv Španjolske. Naravno, nema kalkulacija, idemo po to prvo mjesto i vjerujemo u pobjedu. Španjolska je jak protivnik, nemaju ni jednu izgubljenu utakmicu, imaju odličnu obranu, vratare, krila. Ako mi budemo pravi u obrani, mislim da ćemo dobiti utakmicu – kazao je Mandić.

S njim se slaže i Ilija Brozović.

– Idemo na pobjedu protiv suparnika u svakoj utakmici. Treba ići na pobjedu a sigurno će i oni tako igrati. Mislim da će obrana biti ključ – nadovezao se Brozović.

60. minuta (22:22): Kraj utakmice. Hrvatski rukometaši uspjeli su dostići španjolsku prednost, čak i povesti, te u konačnici osigurati napad za pobjednički pogodak. Duvnjak je međutim promašio veliki preokret i pobjedu vrijednu prvoga mjesta u skupini. Bod je Španjolcima zbog gol razlike dovoljan za prvo mjesto. Hrvatska čeka ishod utakmice između Norveške i Slovenije, odnosno pobjednika druge skupine. Mađarska je porazom od Portugala definitivno ispala iz kombinacija za polufinale. Loša vijest je da je u završnici utakmice s terena zbog ozljede koljena morao Igor Karačić, naš najbolji igrači i strijelac protiv Španjolaca sa čak deset golova.

51. minuta (19:21): Hrvatska predvođena sjajnim Karačićem (10 golova) pokušava dostići veliku španjolsku prednost. S “minus šest”, došlli smo na samo dva gola zaostatka

40. minuta (13:18): Naša reprezentacija ne izgleda dobro u Beču. Španjolci predvođeni raspucanim Dušebajevim odjurili su na pet golova prednosti. Postignuli smo samo dva gola u deset minuta nastavka.

31. minuta (11:12): Počelo je drugo poluvrijeme.

Gradska dvorana. Gledatelja: 9000.  Suci: Gatelis i Mazeika (Litva).

HRVATSKA: Šego (9 obrana), Ašanin; Mandić, Horvat 2, Musa, Duvnjak 2, Cindrić, Stepančić 2, Matanović, Marić, Šipić, Brozović 1, Hrstić, Šarac, Mamić 2, Karačić 10.

ŠPANJOLSKA: Vargas, Corrales (7 obrana); Arino 2, Sole 2, Aguinagalde 1, Canellas, Entrerrios 4, Dušebajev 6, Fernandez, Gomez Abello 4, Figueras 1, Goni, Sarmiento 1, Maqueda 1, Guardiola, Morros

30. minuta (11:12): Kraj prvoga poluvremena. Istopila se hrvatska prednost, Španjolci imaju gol prednosti. Stepančić je pogodio gredu sa sirenom.

20. minuta (8:6): Šipić je s crte zabio za prvo opipljivije vodstvo Hrvatske. Razbranio se Šego, sakupio je četiri obrane.

10. minuta (5:5):  Karačić je postigao čak četiri od naših pet golova. Hrvatski rukometaši nisu dobro naplatili čak tri isključenja španjolskih igrača, propustili su namaknuti osjetniju prednost.

6. minuta (3:3): Igra se gol za gol. Karačić dvaput i Stepančić  su zabili za Hrvatsku

1. minuta (0:0): Počela je utakmica u Beču.

Skupina I

Rezultati: 4. kolo:

Hrvatska – Španjolska       22:22

Bjelorusija – Austrija       18.15 sati

Češka – Njemačka       20.30 sati

Španjolska     5    4    1    0    153:127       9Hrvatska    5    4    1    0     127: 112       8Njemačka    4     2   0    2       115:103       4Austrija     4    1   0       3       103:120       2Bjelorusija    4     1       0       3       102:124       2Češka     4    0     0       4       100:113       0

Skupina II

Rezultati 4. kola:

Portugal – Mađarska 34:26

Norveška – Slovenija 18.15 sati

Island – Švedska 20.30 sati

Norveška    4       4       0     0       124:105       8Slovenija    4       3       0     1       108:99       6Mađarska    5      2       0     3       124:140       4Portugal    5       2       0     3       148:142       4Island   4       1       0    3       101:110       2Švedska   4       1       0    3       88:97       2