Zagrebački maraton

Atletičar Kvarnera Goran Grdenić istrčao deseti rezultat svih vremena u Hrvatskoj u maratonu

Goran Grdenić, Antun Rudolf Pavelić, Zoran Žilić i Alen Matovina

RIJEKA Goran Grdenić, atletičar Kvarnera, osvojio je titulu prvaka Hrvatske u maratonu, na Zagrebačkom maratonu u okviru kojega se trčalo i prvenstvo Hrvatske, slavio je za 2:24:38 sati istrčavši pritom i deseti rezultat svih vremena u Hrvatskoj, čime je zauzeo i četvrto mjesto u ukupnom poretku maratonaca među kojima je najuspješniji bio Kenijac Wycliffe Kipkorir Biwot (2:19:48).

Alen Matovina, bivši nogometaš Rijeke, Opatije, Drage…, u svom je prvom maratonu istrčao šesti rezultat u prvenstvu Hrvatske za 2:45:49 sati, dok je u ukupnom poretku zauzeo 13. poziciju. Zoran Žilić bio je osmi među hrvatskim trkačima (2:49:41) i 16. u ukupnom poretku, dok je Antun Rudolf Pavelić zauzeo 15. mjesto u prvenstvu Hrvatske, odnosno 24. mjesto u ukupnom poretku (2:55:47).

Grdenić, Matovina, Žilić i Pavelić postali su i ekipni prvaci Hrvatske, iza njih su se plasirali atletičari Sljemena i Dubrovnika.