Korak bliže naslovu

Sadio Mane zabio pogodak odluke: Liverpool teško do pobjede protiv Wolverhamptona

Gosti su u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačili pogotkom Pedra Neta, no pogodak je poništen nakon pregleda VAR-om jer je Jonny Castro u začetku akcije bio u milimetarskom zaleđu. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool zbog ozljede.

LIVERPOOL – Nogometaši Liverpoola načinili su još jedan korak bliže naslovu prvaka Engleske nakon što su u susretu 20. kola pobijedili Wolverhampton sa 1-0 pa sada imaju 13 bodova više od Leicestera, te 17 više od Manchester Cityja.

“Redsi” su teško stigli do pobjede, a pogodak odluke zabio je Sadio Mane u 42. minuti na asistenciju Adama Lallane. Bila je to tek prva Lallanina ligaška asistencija nakon dvije godine i 363 dana.

U derbiju 20. kola Chelsea je na gostovanju pobijedio Arsenal sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih 10 minuta utakmice.

Bila je to prva utakmica u kojoj su “Bluesi” stigli do pobjede protiv Arsenala nakon što su gubili na poluvremenu. U dosadašnjih 15 takvih situacija, Arsenal je slavio 11 puta, a četiri susreta su završila bez pobjednika.

Zanimljivo, bio je to i četvrti uzastopni domaći poraz “Topnika” u svim natjecanjima što im se nije dogodilo od 1959. godine.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga i sve do 83. minute “Topnici” su držali vodstvo. No, tada je Bernd Leno katastrofalnom reakcijom poklonio gostima pogodak. Mason Maunt je ubacio loptu iz slobodnog udarca, Leno je pokušao boksati, ali je promašio i Jorginho je iskoristio poklon pogodivši u praznu mrežu za 1-1.

Četiri minute kasnije gosti su izveli sjajnu kontru koju je svojim 12. golom ove sezone okrunio Tammy Abraham. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 70. minute.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 55 bodova, Leicester City ima 42, a Manchester City 38 bodova. Chelsea je na četvrtom mjestu sa 35 bodova, dok Arsenal drži skromno 12. mjesto sa 24 bodova.