Pretposljednje kolo

Pobjeda Reala, asistencija Modrića za vodeći pogodak

Reuters

Reuters

U pretposljednjem kolu nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je u subotu dobio Celtu sa 6-0, a Luka Modrić je u 13. minuti asistirao Garethu Baleu za vodeći pogodak.

Bale je zabio i za 2-0 u 30. minuti. Strijelci za Real bili su još Isco (32), Achraf Hakimi (52), Sergi Gómez (74-autogol) i Toni Kroos (81). Drugi hrvatski nogometaš u dresu Reala Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve.

Valencia je u gostima kod Girone slavila sa 1-0, te je osigurala plasman u Ligu prvaka. Pobjednički gol za Valenciju zabio je Luciano Vietto u 61. minuti.

Villarreal je dobio Deportivo iz La Corune sa 4-2, a u gradskom derbiju Betis je kod kuće protiv Seville odigrao 2-2, pa su Villarreal i Betis osigurali Europsku ligu.

Vrsaljkov Atletico Madrid svladao je Getafe sa 1-0, a Šime Vrsaljko ostao je na klupi za pričuve. Las Palmas, koji je već ranije ispao u drugu ligu, izgubio je od Eibara sa 0-1, a Alen Halilović je igrao do 66. minute za Las Palmas.